دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: القائات آرایشگاه‌های زنانه از مهم‌ترین دلایل مبتلا شدن برخی زنان به مصرف شیشه است.


به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا پریور در همایش توجیهی آرایشگاه‌های زنانه شهر کرمان با اشاره به اثرات اجتماعی مصرف شیشه در جامعه اظهار داشت: از مهمترین دلایل مبتلا شدن برخی زنان به مصرف شیشه القائات آرایشگاه‌های زنانه است و با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که مصرف شیشه در بسیاری از زنان بر مبنای همین باورهای غلط انجام شده است.
وی از مصرف شیشه در بین زنان به عنوان داروهای لاغری هشدار داد و تصریح کرد: اعتیاد در بین زنان رو‌به افزایش است و مهم‌ترین عامل آن ناآگاهی بخشی از جامعه زنان است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان همچنین عواقب اجتماعی که این ماده صنعتی در جامعه به بار آورده است را متذکر شد و از درصد بالای تجاوز به محارم، تصادفات درون شهری، تجاوز به عنف و ... در اثر استعمال شیشه خبر داد.
پریور ابراز داشت: آرایشگران خانم بر رفتار قشر عظیمی از جامعه به ویژه مادران به عنوان بنیان خانواده‌ها تاثیر دارند.
قائم مقام ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی استان کرمان هم در این همایش گفت: امروز بیشتر کشورهای متخاصم از جنگ نرم برای به زانو درآوردن دیگر کشورها استفاده می‌کنند و یکی از این ابزارها توزیع مواد مخدر صنعتی در بین افراد جامعه است که بیشترین آسیب را به جامعه وارد می‌آورد.
اکبر کمالی افزود: مصرف موادمخدر صنعتی به ویژه شیشه به یکی از جدی‌ترین مشکلات جامعه به ویژه در میان زنان تبدیل شده است و در همه موارد مصرف مواد بر روی افراد معتاد خانواده‌های آنها و به طور کلی جامعه اثر می‌گذارد.
وی عنوان کرد: مردم در این مقطع زمانی بیش از هر وقت دیگر نیازمند اطلاع‌رسانی هستند هر چند راهکارهای قانونی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
کمالی افزود: امیدواریم با تعامل و هوشیاری آرایشگران شاهد برداشتن گام‌های رو به جلو برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان قشر بانوان باشیم.
وی با اشاره به مجازات توزیع و حمل مواد مخدر صنعتی از جمله شیشه عنوان کرد: حکم به همراه داشتن بیش از 30 گرم شیشه اعدام است و باید این مطلب همواره مورد توجه و گوشزد افراد در آستانه جرم قرار گیرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی