روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

21 May 2019
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
16 رمضان 1440

در ادامه بحث هفته پیش (پیاده روی) ، این هفته اطلاعات مفیدی را در خدمت شما قرار می دهیم تا این که کفش مناسبی جهت پیاده روی انتخاب کنید.
روزهای بهاری انرژی و انگیزه زیادی را برای حضور در طبیعت و فضای بیرون از خانه به اغلب ما القا می کند ، وجود یک کفش ورزشی در جا کفشی انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما می دهد و البته سلامت پاهایتان را هنگام ورزش تضمین می کند ، آزاد بودن و در هم نپیچیدن پا هنگام راه رفتن نکته مهمی است ، جالب است بدانید یک پا به طور متوسط روزانه 10 هزار بار با زمین برخورد می کند و به طور میانگین 186هزار و 75 کیلومتر را در طول زندگی طی خواهد کرد حال دیگر فکر کنم اهمیت یک کفش خوب را متوجه شده اید .
چگونه کفش ورزشی مناسب خریداری کنید
1.زمان مناسب خرید: پا بعد از انجام فعالیت ورزشی متورم شده و به بزرگترین سایز خود می رسد پس بهتر از بعد از ورزش یا شب به سراغ انتخاب کفش بروید .
2.سایز و اندازه کفش : هنگام انتخاب کفش باید حواستان باشد که نوک کفش پایتان را نزند و انگشتانتان به راحتی در کفش حرکت کند و مطمئن شوید که در پنجه پا 3 تا 12 میلیمتر از انگشت شصت فضای خالی وجود دارد ، حتما جوراب ورزشی پوشیده و هر دو لنگه کفش را امتحان کنید .
3. قوس کف کفش: شاید بتوان گفت مهمترین بخش یک کفش کف آن می باشد . کف کفش باید قوس های مطابق با قوس های طبیعی پا داشته باشد به گونه ای که هنگام تحمل وزن بدنتان بتواند از قوس های پا حمایت کند ، پس از انتخاب کفش های دارای کف تخت و صاف به شدت پرهیز نمایید. بعضی افراد دارای کف پای صاف یا با قوس زیاد هستند که کفش آنها ویژگی های مخصوص خود را دارد و در صرفا جهت سلامتی های بعدی به آن می پردازیم .
4. عاج کف کفش : به عاج های کف کفش دقت کنید که به اندازه مناسب باشند تا از سر خوردن شما هنگام ورزش جلوگیری کند .
5. ساق کفش : توصیه میشود که کفشی را انتخاب کنید که به اصطلاح ساق دار (ساق بلند ) باشد تا در هنگام حرکات ناگهانی مچ پا بیچ نخورد و برای مدتی خانه نشین نشوید! اگر ناحیه پاشنه تا مچ پا ارتفاع اندکی داشته باشد سبب بروز درد های در ناحیه مچ ، زانو ، کمر و گاهی سردرد میشود .
6. رویه کفش : و در آخر رویه کفش باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلو گیری شود و همچنین به تهویه در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی در قسمت پا میباشد کمک کند .
به امید آنکه با تهیه کفش مناسب از پاهای خود که قلب دوم شما هستند مراقبت لازم را بکنید .
کارشناس تربیت بدنی : شکوفه قائمی زاده

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی