روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

25 March 2019
دوشنبه 5 فروردين 1398
18 رجب 1440

مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان رفسنجان به مناسبت هفته ناجا روز شنبه برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در این مراسم اظهار داشت: نیروی انتظامی و همه نیروهای نظامی کشور پای رکاب ولایت هستند و این یکی از خصایص نیروهای ما است.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور بیان داشت: متاسفانه امروز مسئولین ما آمادگی را در برابر جنگ اقتصادی ایجاد نکردند، هشدارهای رهبر را جدی نگرفتند وقتی جنگ اقتصادی آغاز شد مسئولین ما نمی دانستند چکار کنند.

وی افزود: سوء مدیریت و عدم مدیریت در جامعه جار می زند باید در این زمینه تلاش کرد.

فرماندار رفسنجان نیز تأکید کرد: به حول و قوه الهی و با همت سربازان ولایت فقیه، 120 سالگی انقلاب را نیز جشن خواهیم گرفت و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند ما آمریکائیها را در تحریمها شکست خواهیم داد و تحریمها را خواهیم شکست و پوزه آمریکا را به خاک خواهیم مالید. علیار اسکندری نسب با بیان اینکه دشمن وحدت، همراهی و تعامل ما را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: دشمن خدشه به ستون خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه را هدف قرار داده که باید پشت سر امام و مقتدایمان بایستیم تا از این پیچ خطرناک عبور کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان نیز گفت: در متون دینی ما بر اجر و پاداش متولیان امنیت تاکید فراوان شده است، در تعالیم اسلامی اجر و پاداش حافظان امنیت مردم و چشمی که برای خدا به نگهبانی از مردم بیدار بماند تأکید شده و این اجر و مزد که برازنده حافظان و متولیان امنیت است ناشی از اهمیت امنیت در آموزه های دینی ما است.

سرهنگ نصرا... عباسی اظهار کرد: بیان داشت: از آنجا که امنیت از مهمترین و اساسی ترین نیازهای بشری و شرط یک زندگی سالم بشری است لذا خلق و ایجاد امنیت یک عمل مشترک دولتی و مردمی است و منحصر به یک دستگاه خاص نیست و همه دستگاهها در برقراری امنیت سهیم می باشند. فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان در ادامه با اشاره به عملکرد شش ماهه نخست امسال و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل گفت: در این مدت بهبود عبور و مرور و کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی را شاهد بودیم به نحوی که در تصادفات درون شهری 18 درصد کاهش فوتی و در تصادفات برون شهری 15 درصد کاهش قوتی داشتیم.

عباسی ادامه داد: در بحث ارتقا امنیت اجتماعی با رویکرد برخورد جدی با خرده فروشان مواد مخدر و مشروبات الکلی و موتورهای قاچاق سنگین را داشتیم که در این راستا دستگیری 175 نفر خرده فروش، دستکیری 35 نفر قاچاقچی مواد مخدر و 181 نفر معتاد پرخطر مجرم انجام گرفته است.

وی از انهدام 11 باند سرقت در شهرستان رفسنجان خبر داد و بیان کرد: این باندها باندهایی بودند که در استان و بعضا در کشور مبادرت به سرقت می کردند و با یک سرنخ از رفسنجان منجر به دستگیری و انهدام آنها شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان همچنین افزایش 75 درصدی کشف موتورهای سنگین قاچاق، افزایش 9 درصدی دستگیری سارقان، کشف 57 درصد از سرقتها و کشف 95 درصدی جرائم رایانه ای در شهرستان را از دیگر عملکردهای پلیس در مدت مذکور یاد کرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی