روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

گپ و گفت: حسن برخورداری پور

عکس هایشان هنوز بر روی برخی از بیلبوردهای تبلیغاتی شهر هست که با لباس های نارنجی، خوشحال از قهرمانی در لیگ برتر فوتسال کشور، به لنز دوربین لبخند می زنند.

قهرمانی که با سختی های زیادی به دست آمد، یک فصل پر فراز و نشیب. حتی تعطیلی شش ماهه لیگ به خاطر کرونا هم در عزم مصمم انها برای قهرمانی خللی وارد نکرد، شکست در فینال فصل گذشته و حذف در مقابل نامی نو، آنها را مصمم ساخته بود که در فصل جدید به چیزی کمتر از قهرمانی رضایت ندهند.

و ندادند. از 28 بازی با بهترین خط دفاعی فقط دو بازی را واگذار کردند تا این که در فینال پلی آف، در مجموع رفت و برگشت، 6 گل تقدیم حریف خود سایپا کردند و تمام. جام قهرمانی بالای سر...

و این مزد زحمات تیمی بود که یک سرمربی کاربلد را بالای سر خود داشت؛ یک سرمربی رفسنجانی متولد 1360 به نام خانم عاطفه رضایی.

***

خانم رضایی به نظر می رسد امسال دو دستی جام قهرمانی را در خانه چسبیدید و نخواستید تجربه تلخ پارسال تکرار شود

بله. ما فصل قبل، بازی را در فینال مقابل نامی نو واگذار کردیم و نایب قهرمان شدیم و امسال دیگر نمی خواستیم آن تجربه تلخ تکرار شود بنابراین از همان ابتدای فصل، قول قهرمانی ندادیم اما بنا را بر قهرمانی گذاشتیم و بر همان اساس هم اقدام به جذب بازیکن کردیم و اکثرًًاًًً هم بچه های فصل قبل بودند که تا یک قدمی جام رفته و برگشته بودند لذا همه متفق القول بودند که امسال نباید بگذاریم قهرمانی از دستمان برود و البته باشگاه هم ما را حمایت کرد.

فراز و نشیب های زیادی هم داشتید.

بله مشکلات ما زیاد بود و کرونا هم مزید بر علت شد به گونه ای که اگر چه امکان تمرینات تیمی نبود اما ما برخی تمرینات را به بچه ها می دادیم تا در خانه انجام دهند بلکه بدن هایشان افت نکند و از شرایط مسابقه دور نمانند. بعد از آن دوباره تمرینات و شرایط سخت بدنسازی و ... تا این که بالاخره قهرمان شدیم و این قهرمانی واقعا چسبید اگر چه باز هم کرونا باعث شد نتوانیم جشن قهرمانی را در حضور هواداران و مردم برگزار کنیم اما باز هم به خاطر رسیدن به هدفمان که برای آن تلاش زیادی کرده بودیم خوشحال هستیم.

البته ناگفته نماند که در این میان، مدیریت باشگاه جناب آقای زیندینی هم همه جوره ما را حمایت کردند. وقتی هم که ما می دیدیم ایشان این گونه حمایت می کند و حتی با وجود مشغله های کاری زیادی که دارد در همه بازی های داخل خانه که ما داشتیم حضور پیدا می کند انگیزه و انرژی بچه ها صد چندان می شد.

این قهرمانی شما یک عقبه موفقیت آمیز قبلی هم داشت، به عبارتی شما پله پله های زیادی را طی کردید تا به اینجا رسیدید.

بله. من 14 سال است که در کنار تیم بانوان فوتسال مس رفسنجان هستم. ما از لیگ شهرستان شروع کردیم بعد وارد لیگ مناطق شدیم، از آنجا به لیگ دسته سوم و بعد دسته دوم و سپس راهی لیگ یک کشور و از آنجا راهی لیگ برتر شدیم. الان سه سال است لیگ برتر هستیم؛ در سال اول ششم شدیم، پارسال، نایب قهرمان و بالاخره امسال به هدف خودمان یعنی قهرمانی لیگ برتر رسیدیم.

البته کمی هم قهرمانی شما تحت الشعاع قهرمانی تیم فوتبال بزرگسالان مس قرار گرفت، درست است؟

بله ما درست 5 روز بعد از قهرمانی تیم فوتبال بزرگسالان قهرمان شدیم و این مسأله باعث شد ما کمی در سایه قرار بگیریم. حتی در کوران مسابقات ما چندین بار به صدر جدول آمدیم اما متأسفانه چون همه تمرکزها، معطوف بازی های مس رفسنجان بود ما آن گونه که باید دیده نشدیم اما خوشحال هستیم که با قهرمانی ما، ویترین افتخارات باشگاه کامل تر شد.

خانم عاطفه رضایی برای فصل بعد همچنان در تیم فوتسال مس رفسنجان باقی می ماند؟

بازی های ما سی ام مرداد تمام شد و ما فعلا در حال استراحت هستیم هر چند من در یکی از مصاحبه های اخیرم گفتم که چون یکسال فرسایشی مداوم، ذهنم را به شدت خسته کرده است شاید دوباره با این تیم ادامه ندهم و با تیم های پایه کار کنم ولی فعلا که باشگاه موافقت نکرده و بر همین اساس باید تیم را ببندیم تا ببینیم چه پیش می آید.

مخصوصاً که شما وارد جام باشگاههای آسیا هم شده اید. زمان برگزاری بازی ها مشخص شده است؟

بله ما جام باشگاههای آسیا را هم در پیش رو داریم و اگر چه زمان برگزاری بازی ها مشخص نیست و مسوولین برگزاری مسابقات اعلام کرده اند که به خاطر کرونا، امکان دارد این بازی ها برگزار نشود یا به تعویق بیفتد اما ما باید از همین الان خودمان را آماده کنیم.

شاکله این تیم را حفظ می کنید؟

تقریباً؛ مگر این که برخی بازیکنان بخواهد از تیم جدا شوند یا بازیکنانی که مد نظر ما نباشند آن وقت حتما بازیکنانی را اضافه خواهیم کرد.

و نگاهتان به بومی گرایی در تیم به چه صورت است؟

لیگ برتر شرایط خاص خودش را دارد و باید نتیجه گیری کرد. به عبارت واضح تر، وقتی صحبت از لیگ برتر می شود دیگر نمی توان صحبت از بازیکن سازی کرد اما با همه این تفاصیل، ما کاری که کردیم مثلا در ازای جذب خانم اعتدادی که خانم گل آسیا است و جزو 6 بازیکن برتر فوتسال جهان است ، بازیکنان مستعد تیم جوانان را هم داخل تمریناتمان می کنیم و از همین جوانان ما امسال، 4، 5 بازیکن را به تیم تزریق کردیم و در مجموع طوری عمل می کنیم که هم نتیجه بگیریم و هم بازیکنان بومی پایه را مد نظر داشته باشیم.

کمی از حال و هوای فوتسال خارج شویم. خانواده با کار شما در طی همه این سال ها مخالفتی نداشتند؟

باید عرض کنم یکی از دلایلی که من توانستم 14 سال در این تیم دوام بیاورم و با همین تیم به قهرمانی لیگ برتر کشور دست پیدا کنم این بود که خانواده ام همه جوره مرا حمایت کردند مخصوصاً در آن سال هایی که من می بایست در کلاس های مربیگری و یا هر جای دیگری از کشور به دلیل شغلی که انتخاب کرده بودم به تنهایی مسافرت کنم و خانواده ها هم شرایط سختگیرانه آن زمان را بر فرزندان اعمال می کردند اما خوشبختانه خانواده این اعتماد را به من داشتند و من را حمایت کردند و من خودم را مدیون آنها می دانم و بسیار هم متأسف هستم که عمر پدرم که دقیقا پارسال همین مواقع به رحمت خدا رفت کفاف نداد که قهرمانی ما را ببیند.

روحشان شاد. اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید.

از مدیر عامل محترم باشگاه مس جناب آقای زیندینی و معاون محترمشان جناب آقای علی علیزاده که یک چهره آشنا با ورزش هستند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم. باعث خوشحالی است که آقای زیندینی با حمایت های خود، هر قولی که به ما دادند آن را عملی کردند و ما خوشحالیم که جواب اعتماد آنها را به خوبی دادیم.

از تک تک بازیکنانم هم که آن قدر در رسیدن به هدفشان مصمم بودند که در هر بازی از بازی قبل تلاش و جنگندگی بیشتری به خرج می دادند تشکر می کنم.

از سرپرست محترم سرکار خانم فتح الهی که همیشه بودنشان در کنار بنده بسیار برای من مهم بوده است و نیز از جناب آقای مجتبی کرمی که فکر می کنم که وجود ایشان هم اگر نبود قطعا خیلی از این اتفاقات خوب پیرامون تیم حاصل نمی شد تقدیر و تشکر می کنم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی