روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

به تو از دور سلام.... به سلیمان جهان از طرف مور سلام...

انگار قرار است اربعین امسال، این ورد زبان همه عاشقانی باشد که همه ساله در موسم اربعین، یک کوله پشتی از جنس عشق و اردات به دوش می انداختند و راهی سفر عشق می شدند اما امسال باید از راه دور به مولا و مقتدای خویش سلام دهند..سفری که یادآور رنج ها و مرارت های کاروانسالاری باشد که « عقیله و عاقله بنی هاشم» بود تا نگذارد کربلا در کربلا و سرّ نی در نینوا بماند.

موکب های اربعین اما حکایتشان از جنس دیگری بود، از جنس خدمت و نوکری به زائران اربعین. از جنس شب بیداری های طولانی و روزهای طاقت فرسا، تا مبادا زائری تشنه و گرسته بماند، یا زائری بی سر پناه شب را به صبح برساند.

01.jpgاما انگار قرار بود تا کرونا بیاید تا بفهمیم در همه این سال ها غرق چه نعمتی بودیم و قدر آن را ندانستیم، ماهیان ندیده غیر از آب که پرس پرسان از یکدیگر سراغ آب را می گرفتیم. کرونا آمد و همه را خانه نشین کرد تا ماه رمضان بیاید و از بغل گوشمان رد شود و ما در حسرت شب های قدرش بمانیم، محرم بیاید و برود و حسرت یک روضه نشینی بی دغدغه بر دلمان بماند، و اربعین با همه عظمت و شکوهش بیاید و ما همچنان در بند مصلحت خداوند، خانه نشین باشیم و حسرت بر دل.

برای موکب خاتم الانبیاء رفسنجان اما در این میان، اگر چه جنس عاشقی فرق نکرده اما مسیرش اندکی تغییر یافته و سمت و سویی دیگر پیدا کرده است مگر می توان عاشق بود و بلاتکلیف نشست، مگر هدف خدمت نیست؟ پس چه فرقی می کند خدمت به آن که پای در راه اربعین نهاده و خدمت به آن که بخت بد و قضای و بلای روزگار ناخواسته و غیر عمد، او را پای در زنجیر کرده و از او یک زندانی ساخته است.

و چه نذر خداگونه ای می شود « نذر اربعینی آزادی زندانیان جرائم غیر عمد رفسنجان»

و اکنون موکب خاتم الانبیاء رفسنجان با همکاری ستاد دیه شهرستان رفسنجان تصمیم گرفته است پولی را که هر ساله صرف خدمت به زائران اربعین می کردند صرف آزادی 40 نفر زندانی نمایند که مُهر « جرائم غیر عمد» بر پرونده آنها خورده است.

علی میربابابی مسوول موکب خاتم الانبیا در این رابطه به خبرنگار ما می گوید: امسال که از فیض خدمت به زائران امام حسین (ع) در اربعین محروم ماندیم تصمیم گرفتیم کمک ها و خدمات خود را به سمت و سویی دیگر سوق دهیم و بهتر دیدیم در رابطه به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در رفسنجان کارهایی را انجام دهیم.

وی با اشاره به این که در این رابطه با همکاری خوبی از سوی امام جمعه محترم، ریاست محترم دادگستری و نیز دادستان و ریاست زندان رفسنجان مواجه بوده ایم می گوید: همچنین با جلب نظر موافق برخی خیّرین بزرگوار و همچینین هیأت های ورزشی و پهلوانی این امیدواری وجود دارد که این کار به سرانجام خوبی برسد ضمن ان که ما از کمک های مردم عزیز نیز در این خصوص بی نیاز نیستیم.

وی تصریح می کند: مشارکت جهت آزادی زندانیان غیر عمد از طریق واریز کمک های نقدی به شماره کارت 6273817010003840 امکان پذیر می باشد.

وی می افزاید همچین عزیزانی که تمایل دارند کمک های خود را جهت توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) اختصاص دهند می توانند از طریق واریز کمک به شماره کارت 5058017000003677 اقدام نمایند.

تردیدی نیست این امر خداپسندانه مورد رضایت حضرت پروردگار و عنایت حضرت امام حسین (ع) می باشد و به راستی چه لذتی بالاتر از این وقتی کودکی درب خانه شان را می گشاید و در پشت در با پدری آزاد از زندان مواجه می شود که چندین سال از آغوش گرم و پر مهر او محروم بوده است. لبخند او لبخند خدا خواهد بود اگر همه ما دست به دست هم بدهیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی