روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نتیجه تصویری برای بازدید سفرا در خانه خشتیجشنواره پسته رفسنجان با حضور جمعی از سفیران و رایزنان اقتصادی ۱۵کشور، برگزار و بر آمادگی این شهرستان برای پذیرش سرمایه گذاری‌های جدید در حوزه تولید و صادرات پسته تاکید شد. در این جشنواره که در خانه تاریخی حاج آقا علی رفسنجان برگزار شد، انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تشریح اهمیت پسته در اقتصاد غیرنفتی ایران از این محصول به عنوان یک برند مشهور ایرانی در بازارهای جهانی نام برد و گفت: رفسنجان در دنیا به نام پسته شناخته شده است.

وی افزود: پسته اولین محصول کشاورزی است که توانسته سازمان کار از تولید تا توزیع و صادرات ایجاد کند و وزارت امور خارجه خود را موظف به حمایت از صادرکنندگان این محصول در بازارهای جهانی می داند. محمدجواد فدایی استاندار کرمان هم در این جشنواره گفت: رفسنجان از شهرستان‌های مهم استان کرمان است که علاوه بر آنکه حمایت دیپلماسی اقتصادی از توسعه صادرات پستهبزرگترین تولیدکننده پسته کشور محسوب می شود ۸۲معدن فلزی و غیرفلزی را در خود جای داده است. استاندار کرمان افزود: یکی از بزرگترین معادن مس روباز جهان در این شهرستان است و ۱.۲میلیارد تن ذخایر مس در رفسنجان وجود دارد.

فدایی همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان امکان سرمایه‌گذاری خارجی بدون تشریفات گمرکی را فراهم کرده است تا سرمایه گذاران بتوانند مواد اولیه را وارد و تولیدات خود را بدون تشریفات گمرکی صادر کنند.

وی افزود: راه اندازی واحد فروکروم با سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نشان می دهد این منطقه به خوبی امکان سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی را فراهم کرده است.

استاندار کرمان گفت: نشست جمع بندی سفر سه روزه سفرا و رایزنان اقتصادی 15کشور جهان در شهر کرمان برگزار و با حضور و هم حمایت دیپلماسی اقتصادی از توسعه صادرات پستهفکری فعالان اقتصادی استان تلاش می کنیم این سفر منشأ تصمیمات خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی استان باشد.

آقای احمد انارکی‌ محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی هم در جشنواره پسته رفسنجان گفت: این شهرستان طی سال‌ها سفیر صلح و دوستی و محل تعاملات تجار بوده و از جمله ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان خانه حاج آقا علی، بزرگترین خانه خشتی دنیا است که روزگاری پذیرای تجار بزرگ کشورهای مختلف بوده است.

انارکی‌محمدی با بیان اینکه ۹۰هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در رفسنجان وجود دارد گفت: این شهرستان پایتخت پسته دنیا است و نیمی از ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی کشور مربوط به پسته است.

اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و بازدید شرکت کنندگان از نمایشگاه محصولات کشاورزی، غذایی و صنایع دستی رفسنجان از دیگر برنامه های جشنواره پسته رفسنجان بود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی