روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت: سیزدهمین جشنواره قرآن استانی "مدها متان" 18 تا 20 مهرماه جاری در شهرستان انار برگزار می شود. 

محمد ابدالی تکلو در نشست خبری با اشاره به اینکه با توجه به برنامه ریزی استان، از توان شهرستان ها استفاده می شود، افزود: ۳۱۵ نفر از نوجوانان و جوانان استان کرمان در رشته های قرائت، حفظ ۲۰، ۱۰، ۵ و ۳ جزء، ترتیل، اذان، مکبّری، صحت قرائت نماز و ... در این جشنواره ثبت نام کرده اند.

ابدالی با اشاره به اینکه مسابقات طی سه روز برگزار می شود و نفرات برگزیده هر رشته به مسابقات کشوری راه خواهند یافت، تصریح کرد: همچنین در این جشنواره کارگاه آموزشی با حضور یکی از قاریان بین المللی و شبی در محضر قرآن پنجشنبه شب 19 مهرماه در امامزاده صالح انار برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: شناسایی سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقمند به فرهنگ قرآن، حضور پرنشاط اعضای کانون ها در فعالیت های قرآنی، کشف استعدادهای قرآنی، ترغیب مدیران به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال در حوزه قرآنی و ... از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با اشاره به حضور رییس ستاد عالی کانون های مساجد در این جشنواره بیان کرد: همزمان با سیزدهمین جشنواره قرآن استانی "مدهامتان" کارگاه آموزشی مبلغان و مروجان قرآن کریم با حضور ۴۰ نفر از روحانیون فعال روستاهای استان کرمان طی دور روز در شهرستان انار برگزار می شود.

ابدالی گفت: این کارگاه با حضور روحایون مستقر در روستاهایی برگزار می شود که پتانسیل برگزاری برنامه های قرآنی را دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت 1100 کانون فرهنگی هنری مسجد در استان کرمان تصریح کرد: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در سال جاری میزبان مسابقات تئاتر کانون های کشور خواهد بود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی