روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رفسنجان از پرداخت کمک هزینه جهیزیه به ۳۰ نفر از زوج های جوان تحت پوشش این نهاد خبر داد.

حسین فداکار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در آستانه اول ذی الحجه سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه (س) کمیته امداد امام خمینی رفسنجان به ۳۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت کمک هزینه جهیزیه به مبلغ سه میلیارد ریال (۳۰۰ میلیون تومان) پرداخت کرده است.و ی بیان کرد: این مبلغ ازمحل کمکهای مردمی تهیه شده است.

نتایج سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان اعلام شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی آموزش و پرورش رفسنجان به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، در اطلاعیه مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آمده است: داوطلبان سنجش هوش پایه هفتم می‌توانند با ورود به سامانه hoosh.medu.ir و با درج کد ملی و رمز ورود به پنل شخصی خود از نتایج مطلع شوند. بر اساس این اطلاعیه؛ زمان ثبت و ارسال درخواست‌های تجدیدنظر برای پذیرفته‌شدگان این سنجش از روز سه‌شنبه 15 مردادماه امکان‌پذیر خواهد بود لذا متقاضیان باید درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت کنند. گفتنی است، داوطلبانی که رمز ورود خود را فراموش کرده‌اند به مدیر مدرسه و یا کارشناس فناوری و اطلاعات مراجعه و رمز خود را دریافت کنند.

براساس اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور اسامی نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ منتشر شد.

اسامی نفرات برتر رشته علوم ریاضی به ترتیب شامل: 1- علیرضا سخایی راد از اهواز 2- محمد صادق مجیدی یزدی از تهران 3- دانا افاضلی از تهران

گروه علوم آزمایشی تجربی: 1- ایزدمهر احمدی نژاد از تهران 2- محسن راستکار از تبریز 3- فرهنگ امیری از شیراز

گروه علوم انسانی: 1- فاطمه شب خیز از لار 2- مریم اسماعیلی از تهران 3- امین ایمان پور از تبریز

اسامی نفرات برتر رشته هنر به ترتیب شامل: 1- سارا سادات کریمی از تهران 2-صبا محمدی مفرد از تهران 3- پریا سینائیان از تهران

اسامی نفرات برتر رشته زبان به ترتیب شامل: 1- صالح شاملو احمدی از تهران 2- امیرشایان شادگانی پور از اصفهان 3- شهریار رجایی فیروز ابادی از تهران

مانور مشترک زلزله استان‌های کرمان و یزد با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، امدادی، نظامی و ... در منطقه بیاض شهرستان انار برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، صبح دیروز سه شنبه 15 مرداد ماه مانور مشترک زلزله استان‌های کرمان و یزد با حضور معاونان هماهنگی امور عمرانی این دو استان و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی، امدادی، نظامی و ... در منطقه بیاض شهرستان انار برگزار شد. سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: هدف این بود که آمادگی از دستگاه‌های زیرمجموعه بحران ببینیم، این مانور در سطح کشور نادر است و دو استان کرمان و یزد و شهرستان‌های شهربابک، رفسنجان و زرند در آن مشارکت دارند.

وی به حضور کلیه نیروهای امدادی و دستگاه‌های اجرایی استان‌های یزد و کرمان در این مانور اشاره کرد و افزود: با حصور نیروهای امنیتی انتظامی کار به خوبی انجام شد، همچنین نیروهای ارزیاب و شناسایی در منطقه حضور داشتند و با هماهنگی‌های صورت گرفته کار به خوبی انجام شد. موسوی به ایجاد محل‌های اسکان اضطراری در منطقه نیز اشاره و عنوان کرد: در شرایط بحران یکی از مهمترین مسائل مشکلات روحی و روانی ناشی از حادثه است که با حضور تیم‌های مشاوره‌ای لازم اقدامات لازم صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح دیروز سه شنبه با قضات و کارکنان اداری دادگستری شهرستان رفسنجان دیدار کرد.

یدالله موحددر این دیدار،کثرت ورودی پرونده ها و حجم بالای مراجعات به سیستم قضائی را یکی از بزرگترین مشکلات فعلی قوه قضائیه برشمرد و تأکید کرد باید با ارائه راهکارهای مناسب از قبیل برون سپاری برخی امور غیر مهم و پیگیری و انجام اقدامات پیشگیرانه، بدنبال حل مسائل بود.

وی تحول در قوه قضاییه را مهم ارزیابی کرد و گفت: منظور از تحول در قوه قضائیه این است که در ابتدا چالش ها، خلاء ها و مشکلات شناسایی شوند و سپس با ارائه راه کارها و راهبردهای عملیاتی مناسب به سمت حل مشکلات و برطرف کردن موانع حرکت نماییم.

موحد تصریح کرد: در همین راستا بازدید ها و نظارت های مستمر مسئولان ارشد قضائی از حوزه های قضائی سراسر استان با هدف ایجاد تحول در ارائه خدمات با کیفیت قضائی به مردم صورت می پذیرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد: دادرسی عادلانه، رسیدگی سریع همراه با دقت به پرونده ها و پاسخ گو بودن به درخواست های مردمی و حفظ ارزش ها و کرامت انسانی مراجعان به سیستم قضائی از مهمترین اهداف قوه قضائیه می باشد

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بازدید ها با رویکرد اصلاح امور صورت می پذیرند،گفت: خوشبختانه بالای 95درصد کارکنان دادگستری با انگیزه و پر انرژی در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان کرمان هستند و کارکنان قضائی و اداری دادگستری رفسنجان جزء منظم ترین کارمندان استان می باشند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی، رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: نظارت و بازرسی امر بسیار مهمی است و خوشبختانه بازدیدهای مستمر جناب آقای دکتر موحد، رئیس کل دادگستری استان طی چند سال اخیر منشأ اثرات فراوانی برای حوزه های قضایی سراسر استان بوده است .

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی