روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سامانه تصمیم در هفت شهرستان استان کرمان راه اندازی شده است.

راه اندازی سامانه تصمیم با هدف کاهش طلاق در کرمان - خبر خودرو | خبر فارسی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت:این طرح با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و بهزیستی کشور راه اندازی شده است.

سیدمهدی قویدل گفت: سامانه تصمیم، با هدف ترویج فرهنگ مشاوره، حل تعارض، صلح و سازش، پیشگیری از آسیب‌های روانی- اجتماعی خانواده، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد صلح و سازش بین زوجین، کاهش ورودی پرونده‌های خانواده و اطاله دادرسی به دادگستری راه اندازی شده است.راه اندازی سامانه تصمیم

وی افزود: آدرس tasmim.behzisti.net برای مدیریت از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، بهزیستی و مراکز مشاوره خانواده و نشانی zaman.behzisti.net نیز برای متقاضیان دعاوی خانواده تعریف شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: درخواست طلاق توافقی، یکطرفه به درخواست زوج و یکطرفه به درخواست زوجه ابتدا جهت تشکیل پرونده در سایت zaman.behzisti.net ثبت و نسبت به نوبت گیری اینترنتی اقدام می‌شود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان اعلام کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور و الزام به ارائه گواهی عدم سوءپیشینه که بیش از سه ماه از آن نگذشته باشد، برای دریافت گواهی سوءپیشینه می توانند از هم اکنون اقدام کنند.

داوطلبان انتخابات شوراها برای دریافت گواهی سوپیشینه اقدام کنند - ایرنا

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بر اساس تبصره سه ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارائه کنند. لذا داوطلبان شورای اسلامی شهرها از بیستم آذر سال جاری و داوطلبان شورای اسلامی روستاها و تیره های عشایری از شانزدهم دی امسال می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی WWW.ADLIRAN.IR) ) نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام و هنگام ثبت نام ارائه نمایند و قبلا نیز این موضوع اطلاع رسانی شده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ظرفیت خوبی برای روستاییان است که باید نسبت به استفاده از مزایای آن اقدام کنند.

حجت الاسلام جلالی با اشاره به جلسه دوشنبه 23 دی ماه با حضور شیرکانی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور اظهار داشت: متأسفانه وضعیت استان کرمان در خصوص استفاده از این صندوق نسبت به سرانه کشور خیلی پایین است و می توانیم بگوییم تقریبا در رتبه 25 از 30 قرار داریم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با نگاهی به آمار بیمه شدگان صندوق مذکور عنوان کرد: در رفسنجان مجموعا 8 هزار و 494 نفر وارد شبکه صندوق بیمه شدند، اما آنچه جای نگرانی دارد، این است که 7 هزار و 540 نفر سرپرست خانوار داریم که می توانستند زیرپوشش این بیمه بروند اما اقدام نکردند.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه رفسنجان 13 کارگزاری بیمه و شهرستان انار 4 کارگزاری دارد، تصریح کرد: از این کارگزاران تقاضا داریم اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند؛ رفسنجان از لحاظ کارگزار از همه جا بیشتر نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر دارد که نباید این تعداد فاقد پوشش بیمه داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: ثبت‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب از ۱۸ دی آغاز شده است و تا پایان سهمیه اعتبار دارد.

مدیرکل ارشاد کرمان: ثبت نام دریافت یارانه خرید کتاب آغاز شد - ایرنا

محمد رضا علیزاده افزود: یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب تا سقف ۲۰۰ هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب ۱۲۰ هزار تومان و ۸۰ هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات ایران تامین خواهند کرد.

وی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی یارانه اعتباری خرید کتاب ویژه دانشجویان و طلاب تصریح کرد: یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز علمی نیز از ۲۵۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی می‌توانند برای چگونگی از شرایط و نحوه ثبت‌نام به سایت ketab.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه اهالی قلم نیازی به ثبت‌نام برای دریافت یارانه ندارندتاکید کرد: اطلاعات مورد نیاز آنها از بانک اطلاعات خانه کتاب و ادبیات ایران استخراج شده و بر اساس رتبه‌بندی اهل قلم به صورت خودکار بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان یارانه روی کدملی آن‌ها شارژ می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: افزایش یارانه اعتباری خرید کتاب به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد نشر ناشی از شیوع و گسترش ویروس کرونا و حمایت از توسعه فرهنگ مکتوب و کتاب و کتابخوانی در کشور صورت گرفته است.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم تا ششم بهمن‌ماه در tehranbookfair.ir برگزار خواهد شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت بصورت مجازی در ۱۴ رشته از اسفند خبر داد

فراخوان نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت

علیزاده افزود: بر این اساس آزمون سراسری در سه گروه امتحانی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم (دو رشته)، گروه معارف اهل بیت (ع) (سه رشته) و حفظ قرآن کریم (۹ رشته) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان شرکت در نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت تا ۳۰ دی فرصت دارند از طریق درگاه سامانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت برای شرکت در این آزمون نام نویسی کنند خاطر نشان کرد: ثبت نام در تمامی رشته‌های آزمون این دوره برای همه داوطلبان بدون محدودیت سنی، آزاد است و هر داوطلب می‌تواند در تمامی رشته‌ها شامل ترجمه، مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت علیهم السلام و یکی از رشته‌های گروه حفظ ثبت نام کند.

علیزاده گفت: آزمون سراسری قرآن و عترت امسال با شیوع ویروس کرونا ابه صورت اینترنتی برگزار می‌شود

یاداشت