روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه مناسب‌سازی لازم در سطح جامعه برای معلولان وجود ندارد و بعضا اقدامات انجام شده رفع مسئولیت است گفت: همه آمار پشت نوبتی‌های ورود به بهزیستی، امسال تحت پوشش قرار گرفتند. عباس صادق‌زاده در دیدار مدال‌آوران جانباز و معلول مسابقات جاکارتای استان کرمان با استاندار کرمان به مناسبت روز جهانی معلولان اظهار داشت: استان کرمان 55 هزار و 11 نفر معلول تحت پوشش بهزیستی دارد که مستمری دریافت می‌کنند. وی با بیان اینکه در مجموع 170 هزار نفر معلول در استان داریم گفت: معلولیت‌های اجتماعی هم در جامعه داریم که شامل زنان سرپرست خانوار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه امسال 23 هزار نفر از افراد پشت نوبت تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند افزود: همه آمار پشت نوبتی‌های ورود به بهزیستی، امسال تحت پوشش قرار گرفتند. وی با بیان اینکه فرهنگ جامعه نسبت به معلولان باید تغییر کند و نیاز است که نگاه جامعه به آنها نگاه توانمندانه باشد عنوان کرد: مناسب‌سازی لازم در سطح جامعه وجود ندارد و بعضا اقدامات انجام شده رفع مسئولیت است.

کارگاه آموزشی سیاه مشق خوشنویسی در رفسنجان

کارگاه آموزشی ترکیب بندی در سیاه مشق خوشنویسی روز جمعه گذشته در فرهنگسرای مس سرچشمه برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی توسط استاد سید حیدر موسوی و با حضور هنرجویان و علاقه مندانی از شهرستان های رفسنجان، شهربابک، زرند و کرمان در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

در این کارگاه یک روزه سیاه مشق دوره قاجار مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

نمایشگاه توانمندی‌های معلولین در رفسنجان گشایش یافت

به مناسبت روز جهانی معلولین، نمایشگاه توانمندی‌های معلولین شهرستان‌های رفسنجان، شهربابک و انار در محل سالن هنرستان امام رضا (ع) رفسنجان و با حضور مسئولین فعالیت خود را آغاز کرد. این نمایشگاه روز دوشنبه با حضور امام جمعه، رئیس شورای شهر، معاون فرماندار و جمعی از دیگر مسئولین افتتاح شد.

محمود حیدری رئیس اداره بهزیستی رفسنجان گفت: انجمن‌های نابینایان و ناشنوایان، مراکز آراد، جهش و اوتیسم در این نمایشگاه حضور دارند و اقلامی از جمله صنایع دستی، شیرینیجات، ترشیجات، سنگ‌های زینتی و … عرضه می‌شود.

مرکز جامع معلولان ذهنی جهش پسرانه بالای ۱۴ سال توانمندی‌های معلولین تحت پوشش این مرکز را در معرض دید علاقمندان قرار داده است و اعضای کانون ناشنوایان نیز کارگاه عروسک سازی خود را به عنوان شیداد دف در محل این نمایشگاه برپا نموده و علاقمندان می‌توانند از نزدیک با محصولات و نحوه‌ی کار این کارگاه آشنا شوند و سفارش محصول دهند.

نمایشگاه توانمندی‌های معلولین تا روز ۱۴ آذرماه در ساعات ۸ الی ۱۲ و ۱۵ الی ۲۰ در معرض دید علاقمندان قرار دارد.

رئیس جدید نظام مهندسی ساختمان رفسنجان معرفی شد

در مراسمی با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان، امام جمعه رفسنجان، جمعی از مسئولین شهرستان، هیئت مدیره نظام مهندسی استان و جمعی از مهندسین رفسنجان، رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان رفسنجان معرفی شد. در این مراسم امام جمعه رفسنجان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان، رئیس سابق و رئیس جدید نظام مهندسی ساختمان شهرستان رفسنجان در خصوص لزوم رعایت اخلاق مهندسی، تکریم مردم و مهندسان، طراحی های قوی و نظارت مستمر بر ساخت و سازها سخنانی بیان کردند.

در این مراسم سید محمود حسینی به عنوان رئیس جدید نظام مهندسی ساختمان شهرستان رفسنجان معرفی شد و از زحمات حاج احمدی رئیس سابق قدردانی شد.

گفتنی است آقایان مهندس سید محمود حسینی به عنوان رئیس، مهندس داوود شفیعی به عنوان نایب رئیس، مهندس علی اسماعیلی به عنوان دبیر، مهندس عباس زارع بنی اسدی و مهندس بلوچی نیز به عنوان عضو هیئت اجرایی دفتر نمایندگی نظام مهندسی رفسنجان انتخاب شدند.

استان کرمان دارای

7000 اثر تاریخی، 700 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی است

نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان از میزبانی این استان از فعالان گردشگری 12 کشور جهان خبر داد.

مسعود دهقانی اظهار داشت: به دعوت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان 40 نفر از فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری 12 کشور جهان از اول آذر ماه به استان کرمان سفر و به مدت دو روز از بیشتر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان کرمان بازدید کردند.

نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه بیشتر مدعوین از کشورهای آمریکای شمالی و اروپا شامل آلمان، هلند، فرانسه، اتریش، مکزیک، روسیه ، برزیل و ... بودند، افزود: بدون شک با حضور فعالان گردشگری کشورهای مختلف جهان در استان کرمان و آشنایی با آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این خطه زمینه برای ورود گردشگران خارجی بیشتری فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای 7 هزار اثر تاریخی شناخته شده، 700 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی است، خاطرنشان کرد: باید با همکاری بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری، زمینه برای حضور گردشگران خارجی از نقاط مختلف جهان فراهم شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی