روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نتیجه تصویری برای موافقت مجلس به حذف تنوع مدارس  مدارس از این پس منحصراً به صورت دولتی یا غیردولتی اداره می‌شودنمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تا حداکثر تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۸ – ۱۳۹۹ کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت خود را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کنند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. در ادامه پیشنهاد الحاقی احمدی لاشکی و سید حمایت میرزاده به این طرح بررسی شد و با ۱۵۷ رای موافق به تصویب رسید.

بر اساس این ماده الحاقی دولت (وزارت آموزش و پرورش) مکلف است حداکثر تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۸ – ۱۳۹۹ کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند به گونه‌ای که به جز مدارس استثنایی، مدارس دولتی متنوع در کشور نباشد و ملاک ثبت نام در مدارس دولتی متناسب با فاصله محل سکونت با مدرسه باشد.

براساس تبصره این ماده تاسیس هر نوع مدارس خاص صرفا با مجوز مجلس شورای اسلامی امکان‌پذیر است. آیین‌نامه اجرایی این ماده حداکثر تا مدت سه ماه با پیشنهاد آموزش و پرورش به تصویب هیات دولت می‌رسد.

احمدی لاشکی در توضیح پیشنهاد خود برای الحاق این ماده بیان کرد: امروز مهم‌ترین مشکل کشور وجود انواع مدارس است؛ پولدارها در یک طرف قرار گرفته و بی‌پول‌ها در سوی دیگر هستند. وی در ادامه اظهار کرد: ما امروز شاهد مدارسی با عنوان «شاهد، هیات امنایی، نمونه مردمی، سمپاد، تیزهوشان، فرهنگیان» هستیم. امروز آموزش و پرورش ما به سمت ناعدالتی پیش رفته است. براساس آخرین آمارها در متوسطه دوم در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۸۰ درصد افراد ترک تحصیل می‌کنند، چرا که جایگاهی برای خود در آموزش کشور نمی‌بینند.

محمدرضا صباغیان در موافقت خود با این پیشنهاد بیان کرد: امروز از هدف تعلیم و تربیت فاصله گرفته‌ایم و به سمت تجاری‌ سازی مدارس رفته‌ایم. امروز عده‌ای با پول در بهترین مدارس و با بهترین امکانات تحصیل کرده و عده‌ای آنچنان در ضعف و بی‌پولی هستند که از تحصیل جا می‌مانند. برای یکبار هم که شده باید این معضل حل شود. در هیچ کجای دنیا وجود ۲۴ نوع مدرسه مرسوم نیست. در ادامه نمایندگان ماده ۵ طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

نتیجه تصویری برای همزمان با سراسر کشور؛  ۳۰۳ کلاس درس در کرمان افتتاح شدمراسم افتتاح متمرکز ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در کرمان برگزار شد که ۳۰۳ کلاس درس سهم استان کرمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه‌شنبه مراسم افتتاح متمرکز ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان برگزار شد.

در حاشیه این مراسم مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: قریب به دو هزار پروژه آموزشی و پرورشی در کل کشور وجود دارد که سهم کرمان ۶۷ پروژه شامل پروژه‌های خشت و گلی، تکمیل و بازسازی پروژه‌های ملی استانی و تخریب و بازسازی پروژه‌ها است.

وی افزود: از ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور ۳۰۳ کلاس درس سهم استان کرمان است همچنین تعداد ۹ پروژه از این پروژه‌ها توسط خیران مدرسه‌ساز ساخته شده‌اند.

در این مراسم ۶۷ پروژه با ۳۰۳ کلاس درس در کرمان همزمان با سراسر کشور افتتاح شد.

 

برای دانلود فایل PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://uupload.ir/view/mlqs_1139.pdf/

نتیجه تصویری برای رکورد کشاورز سیرجانی در پرداخت زکات مستحبیکشاورز روستای رحمت‌آباد از توابع بخش زید آباد سیرجان رکورد پرداخت زکات را شکست و یک میلیارد ریال زکات مستحبی باغات پسته خود را به ستاد زکات سیرجان پرداخت.

مسئول زکات شهرستان سیرجان گفت: از آغاز فصل برداشت پسته بیش از 2 میلیارد ریال زکات پسته جمع‌آوری شد و یک میلیارد دیگر هم در تعهد پرداخت هست که جمعا تاکنون 3 میلیارد ریال زکات مستحبی پسته را کشاورزان به ستاد زکات سیرجان دادند.

این کشاورز که سیدغلامرضا حسینی‌زحمتکش نام دارد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس می‌گوید: زکات موجب افزایش محصول شده و حتی معتقدم آفات و امراض درخت را که باعث کاهش تولید می‌شود برطرف می‌کند و می‌بینید امسال هم محصول پرباری دارم که آن را نتیجه پرداخت زکات می‌دانم. وی گفت: زکات امر خداوند و کمک به فقرا است و من در هر محصول کشاورزی معتقد به پرداخت زکات هستم و برکت محصول را در کمک بخشش و پرداخت زکات می‌بینم و به دیگر کشاورزان هم توصیه به پرداخت آن دارم. این کشاورز سیرجانی سال گذشته هم 11 تن از محصول مزرعه هندوانه خود را زکات داد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان برنامه های هفته ناجا در شهرستان رفسنجان را اعلام کرد.

سرهنگ مهدی کریمی در نشست خبری اظهار داشت: شعار امسال هفته ناجا “پلیس هوشمند و مقتدر، امین مردم” است.

وی همایش کوهپیمایی ویژه کارکنان، دیدار با امام جمعه، بازدید از مرکز اطلاع رسانی 197، غبار روبی گلزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را از جمله برنامه های هفته ناجا عنوان کرد. سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد با هدف آموزش همگانی برای سطوح مختلف مدارس برنامه بازدید از شهرک ترافیک و مرکز مانیتورینگ و پایش تصویری شهرستان با همت معاونت راهنمایی و رانندگی در این هفته تدارک دیده می شود.

فرمانده انتظامی رفسنجان تصریح کرد: رژه موتورسواران قانونمند و اهدای کلاه ایمنی به موتور سواران با همکاری شهرداری و راهنمایی رانندگی و برپایی نمایشگاه مواد مخدر با هکاری معاونت اجتماعی و پلیس مبارزه با مواد مخدر از دیگر برنامه های هفته ناجا در رفسنجان است.

وی تصریح کرد: به همت پلیس فتا نمایشگاه فضای مجازی و آسیب های آن در هفته ناجا برپا می گردد. فرمانده انتظامی رفسنجان عنوان کرد: در هفته ناجا مشاوره رایگان در محل کلانتری شماره های 12 و 13 انجام می شود. کریمی با بیان اینکه سرقت و تصادفات بیشترین آمار حوادث را به خود اختصاص داده اند، یادآور شد: وظیفه پلیس تذکر دادن به مردم است، از مردم می خواهیم که اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند و مطالعه داشته و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی