روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فقر مالی مهمترین دلیل ترک تحصیل ۶۶۰۵ دانش‌آموز استان کرمان است ...معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، ۶۶۰۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان کرمان شناسایی شده که از این تعداد ۳۴۶ نفر کودک استثنایی بوده است.

"عباس ضیاء" در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سال 99 با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: استان کرمان جزء ۴ استان برتر کشور در جذب نوآموزان پیش‌دبستانی است که در این راستا حدود ۹۲ درصد نوآموزان پیش دبستانی را جذب کرده‌ایم.

وی گستردگی و پراکندگی استان کرمان را یکی از مشکلات سیستم آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: در سال گذشته در استان کرمان توانستیم ۵۵ هزار و ۱۳۵ نوآموز پیش دبستانی جذب کنیم. معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان وجود دانش آموزان دیر آموز را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و اظهار کرد: یک هزار و ۷۱۲ دانش آموز فاقد شناسنامه را جذب کرده ضمن آنکه ۶ هزار و ۶۰۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل نیز در سال تحصیلی 97-98 شناسایی شده که ۳۴۶ نفرآنها کودک استثنایی بوده اند.

ضیاء بیان کرد: بیشترین دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان در مناطق محروم رودبار جنوب، ریگان و ... بوده است.

وی اظهار کرد: امسال ۶۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی در استان کرمان باید وارد مدرسه شوند که درخواست داریم اداره کل ثبت احوال استان، اسامی آنها را در اختیار ما قرار دهند تا پیگیر وضعیت آنها باشیم تا کسی جامانده از تحصیل نباشد.

۱۲۵۲ فرهنگی کرمانی متقاضی احراز پست مدیریت هستند - ایرنامعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هزار و ۲۵۲ فرهنگی در این استان متقاضی دریافت پست مدیریت مدارس هستند که از این تعداد ۴۵۳ نفر به مصاحبه دعوت شده‌اند.

به گزارش ایرنا، سید محمد حبیب اللهی روز سه شنبه در نشست ستاد پروژه مهر افزود: از بین متقاضیان ۲۹۷ نفر به صورت ذخیره هستند و ۵۰۲ نفر نیز امتیاز لازم را کسب نکرده اند.

آزادی 5555 زندانی غیرعمد در سال جاری- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم ... مدیر ستاد دیه کرمان گفت: همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) ۴۰ مددجوی جرایم غیر عمد واجد شرایط از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

سید حجت‌الله موسوی قوام به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران بیان داشت: همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) ۴۰ مددجوی جرایم غیر عمد واجد شرایط از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

وی با اشاره به مبلغ پرداختی برای آزادی این زندانیان افزود: برای آزادی این ۴۰ زندانی در مجموع ۴۲ میلیارد و ۶۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده ضمن اینکه توان مالی مددجویان ۱۲ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال بوده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: در راستای آزادی این افراد ۲۷ میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان گذشت و تخفیف بدهی شاکیان جلب شده و ۵۰۷ میلیون تومان هم تسهیلات قرض‌الحسنه بانک پرداخت شده است.

انجام بازرسی از ۱۲۰ دفتر خانه ازدواج در استان کرمانمدیر کل ثبت اسناد و املاک کرمان گفت: طی سال گذشته ۲۱ هزار و ۴۸۱ فقره ازدواج و پنج هزار و ۶۹۶ فقره طلاق در استان کرمان ثبت شد.

علی محمودی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: سازمان ثبت یکی از سازمان‌ها و دستگاه‌های حاکمیتی است که وابسته به قوه قضائیه می‌باشد که از اهداف و برنامه‌های آن می‌توان به صدور اسناد مالکیت و کاداستر، اسناد رسمی و اجرای اسناد رسمی اشاره کرد.

وی با اشاره به اسناد صادر شده سند مالکیت کاداستری در استان افزود: در سال گذشته تعداد ۹۴ هزار و ۹۰۷ فقره سند مالکیت کاداستری در استان صادر شده که سه هزار و ۷۳۷ برگ سند مالکیتی تک برگی است که به اراضی دولتی متعلق است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: از سال ۸۹ تا الان حدود ۷۹۵ هزار جلد اسناد مالکیت کاداستری صادر شده است.

محمودی اظهار داشت: تاکنون ۱۱۴ هزار پرونده تعیین تکلیف تشکیل شده که از این آمار حدود ۹۰ هزار مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: صدور اسناد تعیین تکلیف روستاییان که در طرح هادی قرار گرفته نیز از مباحثی است که سازمان ثبت اسناد به آن ورود پیدا کرده ضمن اینکه بحث همکاری بین ثبت و بنیاد مسکن برای صدور اسناد روستاییان اتفاق افتاده و این همکاری ادامه دارد و تعداد زیادی از اسناد روستاییان به ثبت رسیده است.

وی افزود: ۲۰۴ دفتر خانه اسناد رسمی در استان موجود است که ۶۹۹ هزار و ۶۲۳ فقره سند تنظیم شده در این دفاتر طی سال گذشته تنظیم شده همچنین ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق در استان وجود دارند که ۲۱ هزار و ۴۸۱ مورد واقعه ازدواج و پنج هزار و ۶۹۶ واقعه طلاق را طی سال ۹۸ ثبت نموده‌اند.

محمودی تصریح کرد: طی سال ۹۷ تعداد پنج هزار و ۶۱۰ مورد طلاق و ۲۱ هزار و ۷۲۴ مورد ازدواج در دفاتر رسمی استان کرمان به ثبت رسیده است.

وی گفت: سال گذشته حدود ۸۹ شکایت از دفاتر اسناد رسمی شده و تعداد ۲۶ شکایت از دفاتر ازدواج و شش شکایت هم از دفاتر طلاق شده که مورد بررسی قرار گرفته که پرونده‌هایی که تخلف در آنها محرز بوده به دادگاه انتظامی سر دفتران ارسال شده که برخی از آنان رأی صادر شده و بعضی از پرونده‌ها هم در حال بررسی است.

 

 

جهت دانلود فایل PDF نشریه این هفته بر روی لینک زیر کیک کنید

http://uupload.ir/view/uaq2_1171.pdf/

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی