روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان گفت: زائرانی که قصد زیارت عتبات عالیات و پیاده روی اربعین را دارند از مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی عراق خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حمید مستعلی زاده در تشریح این خبر گفت: افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و پس از ثبت نام در این سامانه به دفاتر زیارتی سطح استان مراجعه کنند.

وی افزود: زائران باید برای اخذ ویزا به نمایندگی کنسولی عراق مستقر در شهر
کرمان مراجعه کنند و ظرف ۷۲ ساعت ویزا صادر و گذرنامه ها را مجددا به دفاتر زیارتی تحویل دهند.

سرهنگ مستعلی زاده تصریح کرد: با هماهنگی که با کنسولی عراق صورت گرفته تا ۷۲ ساعت قبل از اربعین یعنی در تاریخ هشتم آبان امسال ویزا برای زائران صادر می شود و می توانند به سفر زیارتی تشریف ببرند.

وی تشریح کرد: زائران از مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی عراق جدا خودداری کنند که به هیچ عنوان به صورت انفرادی ویزا صادر نمی شود هر چند ویزا به صورت انفرادی در گذرنامه افراد درج می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده مدت زمان صدور گذرنامه از یک هفته به ۷۲ ساعت کاهش یافته که در مجموع از زمان تحویل مدارک به دفاتر پلیس ۱۰+ به مدت ۲۴ ساعت گذرنامه صادر و تحویل پست می شود و ۴۸ ساعت فرجه ای که به پست داده شده تا گذرنامه را به دست متقاضیان برسانند.

سرهنگ مستعلی زاده به افرادی که گذرنامه قبلی داشته اند و به هر نوعی مفقود شده این نوید را داد که در گذشته باید مدت شش ماه منتظر باشند این مدت زمان به ۲۰ روز کاهش یافته و می توانند به به گذرنامه استان مراجعه و گذرنامه جدید دریافت کنند.

سعید شاهرخی، حافظ برگزیده استان کرمان، موفق به کسب رتبه عالی از چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری حفظ قران کریم شد.

وی در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری حفظ قران کریم که مرحله نهایی آن روز دوشنبه در اراک برگزار شد رتبه عالی را کسب کرد.

شاهرخی با کسب رتبه برتر در مسابقات استانی حفظ قران کریم، به مرحله بعدی مسابقات در قم اعزام شد.

در این مرحله ۶۰ نفر از استان‌های کشور با هم رقابت کردند که ۱۵ نفر آن‌ها به مرحله نهایی مسابقات در اراک راه یافتند.

شاهرخی کل قران کریم را طی یکسال و نیم حفظ و پس از آن به طور مستمر و منظم آیات حفظ شده را مرور کرده است.

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت: سیزدهمین جشنواره قرآن استانی "مدها متان" 18 تا 20 مهرماه جاری در شهرستان انار برگزار می شود. 

محمد ابدالی تکلو در نشست خبری با اشاره به اینکه با توجه به برنامه ریزی استان، از توان شهرستان ها استفاده می شود، افزود: ۳۱۵ نفر از نوجوانان و جوانان استان کرمان در رشته های قرائت، حفظ ۲۰، ۱۰، ۵ و ۳ جزء، ترتیل، اذان، مکبّری، صحت قرائت نماز و ... در این جشنواره ثبت نام کرده اند.

ابدالی با اشاره به اینکه مسابقات طی سه روز برگزار می شود و نفرات برگزیده هر رشته به مسابقات کشوری راه خواهند یافت، تصریح کرد: همچنین در این جشنواره کارگاه آموزشی با حضور یکی از قاریان بین المللی و شبی در محضر قرآن پنجشنبه شب 19 مهرماه در امامزاده صالح انار برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: شناسایی سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقمند به فرهنگ قرآن، حضور پرنشاط اعضای کانون ها در فعالیت های قرآنی، کشف استعدادهای قرآنی، ترغیب مدیران به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال در حوزه قرآنی و ... از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با اشاره به حضور رییس ستاد عالی کانون های مساجد در این جشنواره بیان کرد: همزمان با سیزدهمین جشنواره قرآن استانی "مدهامتان" کارگاه آموزشی مبلغان و مروجان قرآن کریم با حضور ۴۰ نفر از روحانیون فعال روستاهای استان کرمان طی دور روز در شهرستان انار برگزار می شود.

ابدالی گفت: این کارگاه با حضور روحایون مستقر در روستاهایی برگزار می شود که پتانسیل برگزاری برنامه های قرآنی را دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت 1100 کانون فرهنگی هنری مسجد در استان کرمان تصریح کرد: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در سال جاری میزبان مسابقات تئاتر کانون های کشور خواهد بود.

دهمین شب شعر محرم توسط هیئت شهدا رفسنجان با همکاری موسسه فرهنگی ترنم دوشنبه شب در محل حسینیه شهدا رفسنجان برگزار شد. این مراسم با حضور سید حمیدرضا برقعی شاعر آئینی کشور و شعرای مطرح استان و شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما، شب شعر محرم در محل حسینیه شهدای رفسنجان دهمین سال برگزاری خود را طی می کند که در این مدت میزبان شاعران مطرح آئینی کشور از جمله علیرضا قزوه، امیری اسفندقه، سعید بیابانکی و مهدی امیری و شعرای مطرح استانی بوده است.

در آستانه آغاز ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) همایش طلایه داران تبلیغ با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان و جمعی از مبلغین در سازمان تبلیغات اسلامی این شهر برگزار شد. امام جمعه رفسنجان در این همایش اظهار داشت: هدف امروز دشمن جوانان است و تلاش می کند انان را از انقلاب و نظام بگیرد.

حجت الاسلام رمضانی پور افزود: دشمن هزینه می کند تا انحراف ایجاد کند و فرهنگ منحط غرب را جایگزین کند اما توفیقی حاصل نشده و رویش های بسیاری در کشورمان ایجاد شده است. رمضانی پور به برپایی آیین های معنوی اعتکاف، پیاده روی اربعین، دعای عرفه و اردوهای راهیان نوز با استقبال پرشور مردم به ویژه جوانان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: دستگاه امام حسین(ع) و کلام نور معجزه آفرین است نباید به کسانی که فرافکنی می کنند و منحرف شدند بها دهیم که اهل نماز و عبادت کم شده است، بسیاری اهل تقوا هستند و ان عده اندکی که هم که نیستند ما باید دنبال آنها باشیم. امام جمعه رفسنجان تبلیغات چهره به چهره را از وظایف مبلغان برشمرد و بیان داشت: با تبلیغ چهره به چهره می توانیم افراد را در همراهی کردن با انقلاب و نظام تثبیت کنیم و مبلغان باید بطور جدی وارد این عرصه شوند. رمضانی پور تصریح کرد: تاریک ترین زمان تاریخ در زمان حکومت امام حسین(ع) رقم خورد و ایشان آنگونه عمل کردند امروز نیز به شکل مدرنیته آمریکا و اسرائیل بنی امیه این زمان هستند که در یمن و سوریه و دیگر کشورهای مسلمان دست به جنایت می زنند. وی خاطر نشان کرد: قوی ترین دستگاه دستگاه امام حسین(ع) است که همه را به خود جذب می کند یک جاذبه بسیار قوی است که همه می آیند و مبلغات بایستی شناگر خوبی باشند و از این فرصت بهره گیرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیز در این همایش اظهار داشت: جامعه در مقابل سیل بی امان مسائل فرهنگی و فضای مجازی نیاز به مرشد دارد و تجربه نشان داده است که هرجا روحانیت دائمی مستقر است آسیب ها کمتر است. حجت الاسلام سید محمود حسینی افزود: محرم و صفر فرصت بسیار خوبی است، مبلغین سعی کنند با مطالب بروز و کوتاه مطابق با درد نسخه بپیچند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی