روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرمانده انتظامی کرمان از دستگیری بزرگ‌ترین باند سرقت اطلاعات اینترتنی، توسط پلیس فتای کرمان خبر داد.

سردار عبدالرضا ناظری گفت: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی تعدادی از شهروندان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مال باختگان از طریق دریافت پیامکی با این عنوان "آگهی شما در سایت دیوار، شیپور و ... ثبت شد لطفا جهت دریافت خبرنامه سایت و یا تمدید اکانت خود در سایت مبلغ ۱۰هزار ریال از طریق لینک ارسالی واریز کنید، به درگاه پرداخت اینترنتی جعلی هدایت و پس از سرقت اطلاعات بانکی آنان، از حسابشان مبالغی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

وی تصریح کرد: با تلاش و اقدام ویژه افسران سایبری در پلیس فتا استان ۷نفر از اعضای این باند حرفه‌ای که سرباند آنها در این زمینه سابقه دار بود، شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: در فرآیند رسیدگی به این پرونده و با توجه به اسناد و مدارک کشف شده و بازجویی‌های فنی و تخصصی مشخص شد، متهمان با استفاده از 83سیم کارت و حساب‌های متعددی که برای جلوگیری از شناسایی، اجاره کرده بودند، اطلاعات بانکی یک هزار و ۲۶۵فقره شماره کارت بانکی را از سراسر کشوربه دست اورده و اقدام به برداشت بیش از ۱۰میلیارد ریال به صورت غیرمجاز کرده اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی