روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

تصادف زنجیره ای 5 خودرو در محور انار - شهر بابک 17 مصدوم بر جا گذاشت. رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان انار گفت: پنج خودرو روز سه شنبه 23 بهمن در محور تزرج - انار (پنج کیلومتری انار) بر اثر بارش ناگهانی تگرگ و لغزنده شدن جاده، از مسیر منحرف و 2 خودرو واژگون شد. حسن زمانی افزود: 10 نفر از مصدومان در محل حادثه مداوا و هفت نفر با آمبولانس به بیمارستان انار منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: پدر و پسری که برای اخاذی از مردم خود را از پرسنل نیروی انتظامی معرفی می‌کردند توسط ماموران کلانتری ۲۱ این فرماندهی شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ محمدرضا فدا گفت: در پی دریافت چندین گزارش از سوی شهروندان مبنی بر اخاذی از آن‌ها در سطح شهر کرمان توسط اشخاصی که خود را مأمور نیروی انتظامی معرفی می‌کردند، بررسی موضوع و شناسایی اخاذان مامور نما در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: در این راستا ماموران کلانتری ۲۱ بر اساس گفته‌های شاکیان و بررسی نحوه انجام سرقت‌ها به سرنخ‌هایی دست یافتند که منجر به شناسائی ۲ نفر در این رابطه شد. سرهنگ فداء اظهار داشت: این متهمان که پدر و پسر بودند با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات هوشمندانه هنگام اخاذی از یک شهروند دستگیر و پس از انتقال به مقر کلانتری به انجام چندین مورد اخاذی از مردم با عنوان مامور نیروی انتظامی اعتراف کردند. وی تصریح کرد: در ادامه اقلامی هچون افشانه دفاع شخصی، بیسیم دستی، دستبند، لباس نظامی و برخی وسایل دیگر نیز از مخفیگاه آنان کشف و این دو نفر که سابقه دار بودند پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از آبگیری ۷۵۰ سد کوچک در حوزه آبخیزداری و کشاورزی خبر داد.

محمدحسن کردستانی اظهارداشت: در سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد بارندگی بهتری در استان کرمان هستیم و برخی از رودخانه های فصلی جنوب استان کرمان آبگیری شده است.

وی تصریح کرد: در حالیکه بخش قابل توجهی از منابع آبی در سال گذشته خشک شده بود امسال بسیاری از سدهای کوچک در حوزه آبخیزداری که می تواند در تامین آب کشاورزی و احیاء منابع آب زیر زمینی تاثیر گذار باشد آبگیری شده است.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان گفت: سارقان مسلح جایگاههای سوخت کرمان به جرم محاربه به اعدام محکوم شدند. احمد قربانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در اوایل سال جاری سرقت مسلحانه شبانه از جایگاه های سوخت و نیز برخی از منازل در شهر کرمان موجب ترس و وحشت مردم شده بود. قربانی تصریح کرد: بلافاصله رسیدگی به موضوع و شناسایی و دستگیری این افراد در دستور کار مرجع قضائی و انتظامی قرار گرفت و نهایتاً با رصد اطلاعاتی و پایش تصویری، اعضای این باند سرقت مسلحانه به نام های (ه – ف) و (الف – م) دستگیر شدند. وی افزود: اعضای این باند در تاریخ ۱۷ فروردین ۹۷ شبانه به جایگاه سوخت آفتاب کرمان حمله کرده و ضمن تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت زیاد و تهدید کارکنان مشغول به کار در آن جایگاه، وجوه موجود را سرقت و متواری می کردند.

قربانی گفت: متهمان در دومین عملیات مسلحانه خود در تاریخ ۱۲ اردیبهشت سال جاری مجدداً به همان روش قبلی به جایگاه سوخت ولیعصر کرمان حمله کرده و اقدام به سرقت مسلحانه کردند و نیز مجدداً در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه شبانه به منزل یکی از شهروندان در کرمان رفته و بعد از تیراندازی و تهدید اهالی منزل، اموال ایشان را سرقت کردند.

وی ادامه داد: بعد از دستگیری متهمان، یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف که مورد استفاده قرار می داده اند و در محلی زیرخاک مخفی کرده بودند، کشف شد.

جمع بندی‌های اولیه نشان می‌دهد بارندگی‌های روزهای دوشنبه و سه شنبه 22 و 23 بهمن، خسارت‌هایی را در ۱۱ شهرستان و تعداد زیادی روستای استان کرمان برجای گذاشته است.

مجید سعیدی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: در سیلابهای اخیر، به منازل، مزارع، راهها و تاسیسات خدماتی در شهرستانهای منوجان، فاریاب، کهنوج، جیرفت، رودبارجنوب، قلعه گنج، نرماشیر، بم، کرمان، راور و شهربابک، خسارتهایی وارد شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی