روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سرپرست استانداری کرمان:

برخی مدیران بانکی و دولتی می خواهند مشکلات

در کشور باقی بماند

سرپرست استانداری کرمان گفت: بانکهای کرمان تسهیلات مورد نیاز برخی از واحدهای تولیدی موفق برای اشتغالزایی را پرداخت نمی کنند در حالی که این تسهیلات توسط دولت مصوب شده است.

محمدجواد فدایی روز یکشنبه در همایش روز صنعت و معدن و تجلیل از مدیران برتر این حوزه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان افزود: نبود متقاضی، نداشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات و دریافت وثیقه توسط بانک ها دلیل پرداخت نشدن تسهیلات به واحدهای تولیدی عنوان شده است.

وی اظهار داشت: دولت برای اشتغال فراگیر استان کرمان 618 میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب کرده و برای اشتغال روستایی، عشایری 400 میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته که از این میزان در پنج ماه گذشته توسط بانک ها تنها 10 درصد پرداخت شده است.

وی گفت: برخی از مدیران دولتی و بانک ها می خواهند مشکلات در کشور باقی بماند زیرا مسیر توسعه روشن و راه حل آن موجود است اما برخی در راستای این مسیر حرکت نمی کنند.

سرپرست استانداری کرمان افزود: باید برای افزایش تولید و اشتغالزایی منابع مالی مورد نیاز را از بانک ها به سوی دیگری سوق دهیم و از نقدینگی موجود در کشور استفاده ببریم.

وی گفت: مدیران برتر و کارآفرینان از تسهیلات مورد نیاز استفاده و واحدهای تولیدی خود را توسعه دهند و موجب رونق تولید و حل مشکل اشتغال شوند.

فدایی با بیان اینکه اولویت ها و مشکلات کشور روشن است افزود: در راس این مشکلات اشتغال و پس از آن محرومیت زدایی، تنظیم بازار و افزایش تولید جزو اولویت های چهارگانه دولت است.

وی عنوان کرد: اشتغال؛ اولویت دولت در استان کرمان است و بخش عمده از مراجعات به استانداری مشکل بیکاری بوده که نگران کننده است.

وی گفت: ایجاد فضای اشتغال پیچیدگی ندارد لذا بخش خصوصی باید واحدهای تولیدی و خدماتی را راه اندازی کند تا افراد بیکار، مشغول بکار شوند.

سرپرست استانداری کرمان افزود: بی تعهدی و جدی نگرفتن فعالیت ها توسط برخی از مدیران موجب ایجاد نشدن فضای اشتغال و راه اندازی نشدن واحدهای تولیدی شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی