روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

کارشناس ارشد تغذیه گفت: در هر 5 دقیقه یک فرد دیابتی در اثر حمله قلبی جان خود را از دست می‌دهد و در هر 8 ثانیه افراد دیابتی دچار مشکلاتی می‌شوند.

فائزه خبازیان روز سه شنبه در همایش بزرگ دیابت در محل تالار عقیق رفسنجان اظهار کرد: روز 14 نوامبر به عنوان روز دیابت نامگذاری شده است چرا که اولین کسی که انسولین را کشف کرد در این روز به دنیا آمده و به دلیل اهمیت این موضوع که یک فرد جان انسان‌ها را نجات داده این روز را روز جهانی دیابت نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه دیابت را می‌توان کنترل کرد و نقش مسئولان بهداشتی در کنترل و پیشگری دیابت بسیار موثر است، افزود: با پیشگیری می‌توانیم جلوی بسیاری از عوارض دیابت را بگیریم و در حقیقت جلوی خود دیابت را بگیریم که سراغ‌ ما نیاید چرا که 90 درصد دیابت قابل پیشگیری است.

این کارشناس ارشد تغذیه تصریح کرد: در هر 5 دقیقه یک فرد دیابتی در اثر حمله قلبی جان خود را از دست می‌دهد و در هر 8 ثانیه افراد دیابتی دچار مشکلاتی می‌شوند.

نتیجه تصویری برای دیدار رهبری با پدافندحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار رئیس و مسؤولان سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کردند: پدافند غیرعامل در مقابل تهاجم دشمنان علمی، جدی و همه‌جانبه باشد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر روز یکشنبه در دیدار رئیس و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اهمیت روزافزون پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدهای نو شونده دشمنان، تأکید کردند: در مقابل شیوه‌های پیچیده تهاجم دشمنان، پدافند غیرعامل نیز باید کاملاً هوشیار و جدی باشد و به صورت علمی، دقیق، به‌روز و همه‌جانبه عمل و با هرگونه نفوذ مقابله کند. حضرت آیت الله خامنه‌ای توجه مسئولان در همه بخشها به اهمیت پدافند غیرعامل را لازم دانستند و افزودند: اگر مدیران کشور اهمیت این مسئله را درک نکنند و پدافند غیرعامل به طور شایسته توسعه پیدا نکند، کشور در معرض تهدیدهای بعضاً غیرقابل جبران قرار خواهد گرفت، بنابراین مسئولان بخش‌های مختلف کشور چه بخش‌های نظامی و چه بخش‌های غیرنظامی، باید با پدافند غیرعامل همکاری کامل و لازم انجام دهند.

مدیرکل پست استان کرمان گفت: شرکت ملی پست ایران به عنوان متولی 2 پروژه مهم اقتصاد مقاومتی از جمله G-NAF یا سامانه سینا (سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان) بود که این پروژه در هفته پست روز دوشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور کلید خورد.

علیرضا اکبری روز سه شنبه در نشست خبری با گرامیداشت روز جهانی پست افزود: این پروژه در 64 شهر کشور از جمله شهرستان های سیرجان (62 هزار مکان) و رفسنجان (50 هزار مکان) در استان کرمان به بهره برداری رسید که افراد در این شهرستان ها می توانند به سایت سینا مراجعه کنند.

مدیرکل پست استان کرمان گفت: تاکنون در کشور آدرس استاندارد نداشتیم لذا شماره واحد برای مکان ها نیاز مهم و فوری کشور بود و متولی استاندارد کردن نشانی در کشور شرکت ملی پست است.

وی افزود: این طرح در 2 شهر استان کرمان به عنوان پایلوت اجرا و پس از آن به دیگر شهرها تسری داده می شود که با این پروژه تمام مکان ها صاحب آدرس واحد استاندارد می شود و بصورت رایگان در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد.

اکبری عنوان کرد: پروژه اقتصاد مقاومتی سامانه سینا بدون همراهی دستگاه های مرتبط و استانداری اتفاق نمی افتد که این پروژه نخستین بار در کشور استرالیا توسط پروفسور رجبی فرد به عنوان یک ایرانی اجرا شده و شرکت ملی پست متولی این فعالیت در ایران است.

وی اضافه کرد: پروژه اقتصاد مقاومتی اولویت دار دیگر پست کرمان طرح سیماک (سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور) است که با این پروژه 28 دستگاه که در مورد ملک تصمیم گیری و مجوز صادر می کنند.

مدیرکل پست استان کرمان گفت: این شرکت برای پشتیبانی ملک در راستای تعیین کدپستی مکان ها موظف شده این پروژه مهم را در زمینه شفاف سازی ملک ها انجام دهد.

وی ادامه داد: سیماک حاصل زحمات مدیرعامل وقت سازمان همیاری شهرداری های کرمان بوده و افتخار این پروژه برای این استان به عنوان پایلوت کشوری بوده است.

اکبری افزود: سیماک در مردادماه سال 95 سامانه از سازمان همیاری شهرداری های استان کرمان به شرکت ملی پست کشور منتقل شده و زحمات بسیاری برای آن در استان کشیده شده است.

وی ابراز کرد: سیماک با شفاف سازی تصمیم گیری ها را در خصوص ملک در اتاق شیشه ای انجام می دهد و موفقیت هایی اداره کل پست استان در این زمینه مدیون تلاش و حمایت های سرپرست استانداری، استاندار سابق کرمان و معاونت عمرانی استانداری و فرمانداری ها بوده است که موجب موفقیت طرح سیماک در کرمان شده است.

مدیرکل پست استان کرمان تاکید کرد: در دولت الکترونیک باید شفاف سازی با پروژه سیماک به سرانجام برسد.

وی گفت: برای صرفه جویی در وقت و هزینه خدمات اداره کل پست استان کرمان در بستر الکترونیک ارائه می شود و در تمام مراحل مرسوله از مبدا تا مقصد در بستر الکترونیک و پیامک ارسال می شود و مردم نیز برای صرفه جویی در وقت و هزینه، آدرس نویسی را به صورت صحیح انجام دهند.

اکبری ادامه داد: روزانه حدود 200 مرسوله پستی در کرمان توزیع می شود لذا آدرس نویسی صحیح ضرورت دارد و بزودی آدرس نویسی به صورت چاپ شده بر مرسوله اجرایی می شود.

وی بیان کرد: اشتباه نوشتن کد پستی مشکلاتی در ارسال مرسوله های پستی ایجاد کرده است لذا در این زمینه بانک اطلاعاتی کدپستی استان کرمان در حال اجرایی شدن است.

مدیرکل پست استان کرمان گفت: به علت صرفه جویی در وقت مردم سرویس توزیع بر اساس تماس تلفن راه اندازی شده که در راستای رضایت مشتری و برای کاهش هزینه ها با گیرنده نامه تماس گرفته می شود.

وی با اشاره به خدمات ویژه شهروندی از جمله دریافت نوبت پزشک و خرید افزود: با شماره گیری 3693 هرنوع مایحتاج در محل منزل از پست تحویل گرفته می شود و تنها هزینه ایاب و ذهاب و مواد غذایی پرداخت می شود.

اکبری با اشاره به ورود پست به تجارت الکترونیک (خرید و فروش اینترنتی) یادآور شد: 140 هزار مرسوله پستی از این طریق طی 6 ماه نخست امسال در استان سفارش داده شده و 39 درصد خریدهای اینترنتی استان برگشتی بوده که هزینه بسیاری را به دولت و پست تحمیل می کند لذا نیاز به فرهنگسازی در این زمینه ضرورت دارد .

وی گفت: برگشت خریدهای اینترنتی نارضایتی ایجاد می کند لذا در هفته پست نامه رسانان استان به دستگاه مینی پوز برای پرداخت الکترونیکی در بستر اینترنت مجهز می شوند.

مدیرکل پست استان کرمان تصریح کرد: این اداره کل نسبت به سایر دستگاه ها مظلوم واقع شده و خدمات پست کمتر دیده می شوند، در حالی که در هر شرایطی نامه رسانان درب منازل حضور دارند.

وی گفت: در 6 ماه نخست سال 97 بالغ بر 6 میلیون مرسوله پستی داخل استان کرمان منتقل و به میزان هشت میلیون مرسوله به این استان وارد شده است. اکبری عنوان کرد: اداره کل پست استان کرمان با 500 واحد پستی، 365 نفر پرسنل و 159 دفتر پیشخوان شهری با استفاده از توان بخش خصوصی خدمات ارائه می کند.

مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان رفسنجان به مناسبت هفته ناجا روز شنبه برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در این مراسم اظهار داشت: نیروی انتظامی و همه نیروهای نظامی کشور پای رکاب ولایت هستند و این یکی از خصایص نیروهای ما است.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور بیان داشت: متاسفانه امروز مسئولین ما آمادگی را در برابر جنگ اقتصادی ایجاد نکردند، هشدارهای رهبر را جدی نگرفتند وقتی جنگ اقتصادی آغاز شد مسئولین ما نمی دانستند چکار کنند.

وی افزود: سوء مدیریت و عدم مدیریت در جامعه جار می زند باید در این زمینه تلاش کرد.

فرماندار رفسنجان نیز تأکید کرد: به حول و قوه الهی و با همت سربازان ولایت فقیه، 120 سالگی انقلاب را نیز جشن خواهیم گرفت و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند ما آمریکائیها را در تحریمها شکست خواهیم داد و تحریمها را خواهیم شکست و پوزه آمریکا را به خاک خواهیم مالید. علیار اسکندری نسب با بیان اینکه دشمن وحدت، همراهی و تعامل ما را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: دشمن خدشه به ستون خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه را هدف قرار داده که باید پشت سر امام و مقتدایمان بایستیم تا از این پیچ خطرناک عبور کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان نیز گفت: در متون دینی ما بر اجر و پاداش متولیان امنیت تاکید فراوان شده است، در تعالیم اسلامی اجر و پاداش حافظان امنیت مردم و چشمی که برای خدا به نگهبانی از مردم بیدار بماند تأکید شده و این اجر و مزد که برازنده حافظان و متولیان امنیت است ناشی از اهمیت امنیت در آموزه های دینی ما است.

سرهنگ نصرا... عباسی اظهار کرد: بیان داشت: از آنجا که امنیت از مهمترین و اساسی ترین نیازهای بشری و شرط یک زندگی سالم بشری است لذا خلق و ایجاد امنیت یک عمل مشترک دولتی و مردمی است و منحصر به یک دستگاه خاص نیست و همه دستگاهها در برقراری امنیت سهیم می باشند. فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان در ادامه با اشاره به عملکرد شش ماهه نخست امسال و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل گفت: در این مدت بهبود عبور و مرور و کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی را شاهد بودیم به نحوی که در تصادفات درون شهری 18 درصد کاهش فوتی و در تصادفات برون شهری 15 درصد کاهش قوتی داشتیم.

عباسی ادامه داد: در بحث ارتقا امنیت اجتماعی با رویکرد برخورد جدی با خرده فروشان مواد مخدر و مشروبات الکلی و موتورهای قاچاق سنگین را داشتیم که در این راستا دستگیری 175 نفر خرده فروش، دستکیری 35 نفر قاچاقچی مواد مخدر و 181 نفر معتاد پرخطر مجرم انجام گرفته است.

وی از انهدام 11 باند سرقت در شهرستان رفسنجان خبر داد و بیان کرد: این باندها باندهایی بودند که در استان و بعضا در کشور مبادرت به سرقت می کردند و با یک سرنخ از رفسنجان منجر به دستگیری و انهدام آنها شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان همچنین افزایش 75 درصدی کشف موتورهای سنگین قاچاق، افزایش 9 درصدی دستگیری سارقان، کشف 57 درصد از سرقتها و کشف 95 درصدی جرائم رایانه ای در شهرستان را از دیگر عملکردهای پلیس در مدت مذکور یاد کرد.

باشگاه مس رفسنجان با سرمربی تیم فوتبال لیگ یکی خود قطع همکاری کرد.

پیش از شروع فصل ۹۷-۹۶ لیگ دسته اول باشگاه مس رفسنجان با میشو کریستوویچ که رتبه یازدهم جدول را به دست آورده بود، قطع همکاری کرد و هدایت تیمش را به علی سامره، بازیکن سابق استقلال تهران سپرد که او هم فصل قبل ۴۸ امتیاز به دست آورد و لیگ را با قرار گرفتن در رده دهم به پایان رساند. با وجود اینکه سامره هشت امتیاز بیشتر نسبت به کریستوویچ در دو فصل قبل برای مس رفسنجان به دست آورد، اما عملکرد تیمش در این فصل موجب شد تا از سمت خود برکنار شود. پیروزی پُر گل در خانه قشقایی شیراز و تساوی خانگی برابر اروند خرمشهر شروع کار سامره با مس رفسنجان در فصل جدید بود، اما سه باخت متوالی مقابل ملوان انزلی، بادران تهران و شهرداری تبریز موجب شد تا مسؤولان باشگاه رفسنجان با سرمربی خود قطع همکاری کنند. سامره در حالی فصل قبل عهده‌دار مسؤولیت فنی مس رفسجان شد که پیش از آن در تیم‌های امید استقلال و کیان بختیاری زاگرس سرمربیگری کرده بود و عملکرد نسبتا بدی هم در مس رفسنجان نداشت ولی در نهایت نتوانست با تیم شهرش به پایان راه فصل ۹۸-۹۷ لیگ یک برسد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی