روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در جمع خبرنگاران از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰۶ پروژه در بخش‌های دولتی و غیردولتی استان کرمان به مناسبت چهل و یکمین ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و عنوان کرد: مجموع سرمایه‌گذاری و اعتبار این پروژه‌ها ۱۰ هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان است.

آیت‌اللهی موسوی ادامه داد: سال جاری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر مجموعا در بخش دولتی ۵۲۳ پروژه افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید که ۳۰۵ پروژه از طریق منابع ملی، ۱۶۳ پروژه از منابع استانی، ۷ پروژه از محل منابع ملی - استانی و ۴۸ پروژه نیز از محل سایر منابع تامین اعتبار شده‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، اعتبار پروژه‌های دولتی قابل افتتاح دهه فجر امسال را ۷۹۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۳۹۷ میلیارد تومان از منابع ملی و مربوط به ۳۰۵ پروژه، ۲۱۴ میلیارد تومان مربوط به منابع استانی، ۱۶۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی - استانی و ۲۰ میلیارد تومان از محل سایر منابع تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ دستگاه اجرایی این ۵۲۳ پروژه را مدیریت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در مجموع شمال و جنوب استان، بیشترین تعداد پروژه مربوط به جهاد کشاورزی با ۲۱۵ پروژه، منابع طبیعی با ۵۵ پروژه، راهداری با ۴۸ پروژه و راه و شهرسازی با ۴۱ پروژه است.

این مقام مسئول با اشاره به راه‌اندازی ۱۱۹ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور راهداری استان به میزان ۵۳.۵ میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر در استان کرمان گفت: استان کرمان تا ۲ سال گذشته در بحث دوربین های ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی وضعیتی خوبی نداشت که خوشبختانه با پیگیری های استاندار کرمان این وضعیت در حال بهبود است که انتظار می رود با نصب این دوربین ها تا پایان سال، استان کرمان به عنوان دومین استان کشور در تعداد دوربین های ثبت تخلف در کشور مطرح شود و این روند منفی تلفات جاده ای در استان کرمان همچنان ادامه داشته باشد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در ادامه به آغاز عملیات اجرایی ۲۱۶ پروژه در بخش دولتی در ایام‌الله دهه فجر ۹۸ اشاره داشت و گفت: از این تعداد ۱۴۰ پروژه از طریق منابع ملی، ۶۰ پروژه از محل منابع استانی، ۶ پروژه از محل اعتبارات ملی – استانی و ۱۰ پروژه نیز از سیار منابع تامین اعتبار شده‌اند.

آیت‌اللهی موسوی اظهار کرد: از دیدگاه اعتباری نیز مجموعا ۵۹۷ میلیارد تومان اعتبار برای ۲۱۶ پروژه منظور شده که ۱۱۷ میلیارد تومان آن ملی، ۹۶ میلیارد تومان استانی، ۳۷۷ میلیارد تومان ملی - استانی و ۶.۶ میلیارد تومان آن سایر منابع است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ابراز کرد: در مجموع ۲۶۷ پروژه با سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و خصوصی در دهه فجر افتتاح می‌گردد که ۲۱ پروژه در بخش صنعت و معدن، ۲۱۷ پروژه در بخش کشاورزی، ۲۱ پروژه در بخش خدمات و ۸ پروژه در بخش زیرساخت هستند. آیت‌اللهی موسوی جمع کل سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها را مبلغ ۹ هزار و ۵۵۲ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۸ هزار و ۶۹۲ میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن، ۳۰۵ میلیارد تومان در بخش کشاورزی، ۲۲ میلیارد تومان در بخش خدمات و ۵۳۳ میلیارد تومان در بخش زیرساخت قرار دارد.

معاون عمرانی استاندار کرمان در ادامه به پروژه های انتقال آب به استان کرمان نیز گفت: انتقال آب از سد صفارود دارای یکسری مشکلات حقوقی بوده که در حال پیگیری است و امیدواریم هرچه زودتر مسئله این پروژه حل شود ضمن آنکه پروژه انتقال آب از حوزه خلیج فارس نیز فاز اول این پروژه که مربوط به صنایع استان کرمان (شهرستان سیرجان) می باشد دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که انتظار می رود طی چند ماه آینده فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان سیرجان به بهره برداری برسد و برنامه داریم که خط تغذیه آب شهر کرمان نیز از این خط را داشته باشیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی