روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اداره کل هواشناسی استان کرمان با صدور اطلاعیه ای از ورود یک سامانه بارشی به استان کرمان خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه، بارش تجمعی در برخی مناطق جنوب و غرب استان تا 80 میلی متر و در پاره ای از نقاط شمال استان تا 40 میلی متر پیش بینی شده است ضمن آن که در مناطق مستعد و ارتفاعات، مناطق سردسیر و کوهستانی خصوصاً ارتفاعات اطراف راین، جبالبارز، ارتفاعات اطراف بافت، رابر، لاله زار و سرچشمه بارش برف دور از انتظار نخواهد بود.

در این اطلاعیه به هموطنان توصیه شده ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری و همراه داشتن تجهیزات زمستانی خودروها، از تردد و توقف در مسیر رودخانه ها امتناع ورزند.

همچنین مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور نیز روز سه شنبه اعلام کرد: فردا سامانه بارشی در غرب و جنوب‌غرب کشور تقویت می‌شود و گستره بارش‌ها به دامنه‌های البرز و مرکز کشور نیز کشیده می‌شود.

وی افزود: روز پنج‌شنبه سامانه بارشی در شرق و جنوب کشور فعال خواهد بود و اواخر وقت پنج‌شنبه از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روز پنج‌شنبه در اغلب مناطق کشور آسمان ابری و بارانی است که در این روز بارش‌ها در جنوب کشور و شرق شدت بیشتری دارد.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز جمعه سامانه بارشی دیگری از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در سواحل غربی خزر، غرب و شمال‌غرب کشور و دامنه‌های البرز خواهد شد.

وی بیان کرد: روز جمعه ‌کاهش 5 تا 10 درجه‌ای دما ‌در بسیاری از استان‌های کشور خواهیم داشت، بنابراین افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی پیش‌بینی و توصیه می‌شود ‌مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی در دستور کار باشد.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه هفته آینده غیر از جنوب و جنوب‌شرق، در اغلب مناطق بارش داریم، همچنین کاهش محسوس دما از شنبه بویژه در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی