روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: حدود ۴۰ درصد جمعیت استان کرمان در روستاها زندگی می‌کنند و در شرق استان حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت در روستاها هستند.

علی‌اکبر سلطانی‌نژاد در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا اظهار داشت: مسکن روستایی ما در سطح استان کرمان نسبت به کشور از وضعیت بهتری برخوردار است و نزدیک ۶۰ درصد خانه های روستاهای استان کرمان مقاوم هستند این رقم کشور حدود ۴۰ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تا کید کرد: سالانه ۱۰ هزار سند برای واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان کرمان صادر می‌شود.

سلطانی نژاد عنوان کرد: همه دهستان های سطح استان کرمان از موضوع طرح هادی بهره مند شده اند و نقطه ای از استان کرمان وجود ندارد که طرح هادی درآن صورت نگرفته باشد.

وی بیان داشت: سال گذشته ۵۴۰ پروژه در اجرای طرح هادی داشته ایم و برنامه ما در سال جاری ۵۰۰ واحد است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تاکید کرد: محوطه‌سازی فضای فیزیکی روستاهای بدون دهیاری در استان را شروع کرده ایم و این طرح با همکاری فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در حال انجام است.

سلطانی نژاد افزود: از ۵ هزار و ۶۳۸ روستایی که در استان وجود دارد ۲ هزار و ۸۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار هستند که در برنامه پنجم توسعه کشور برای ۲ هزار و ۱۳۸ روستا تهیه طرح هادی آنها انجام شده است. وی با اشاره به اینکه در حال بازنگیری در طرح های هادی روستای سطح استان هستیم، عنوان کرد: در حال حاضربرای ۶۰۰ روستا در حال تهیه طرح هادی هستیم که در برنامه ششم توسعه انجام می‌شود .

سلطانی نژاد بیان کرد:از ۲ هزار و۸۰۰ روستایی بالای ۲۰ خانوار یک هزار و ۸۰۰ روستای آن اجرایی طرح کرده ایم و خدمات عمرانی مانند آسفالت، جدول، بهسازی معابر اتفاق افتاده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی