روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

برای دانلود فایل PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://uupload.ir/view/urpm_doc1.pdf/

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان، رهبر معظم انقلاب از طریق شبکه‌های داخلی و بین المللی با امت اسلام سخن خواهند گفت.

نصرت الله لطفی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه روز جهانی قدس برجسته ترین و ماندگار ترین یادگار حضرت امام خمینی (ره)، نماد صف بندی حق علیه باطل ، مظهر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و حماسه ای متعلق به همه مردم اعصار و آیندگان است، خاطرنشان کرد: پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی همراه با مقاومت و معنویت و امید تا آزادی کامل فلسطین و نابودی جرثومه فساد ادامه خواهد داشت.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا بزرگداشت روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین واجب شرعی و تعطیل ناپذیر است، تصریح کرد: در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن امکان برگزاری راهپیمایی سراسری نیست و به همین علت با تدابیری که اندیشیده شد برنامه های روز قدس تبدیل به احسن شده است.

وی افزود : برای زنده نگهداشتن این روز مهم، ویژه برنامه گرانبهایی داریم که بر این اساس، فرمایشات رهبرمعظم انقلاب با امت جهان اسلام روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس، ساعت 12 ظهر از طریق شبکه های داخلی و بین المللی به صورت زنده پخش خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود : با هدف بهره مندی حداکثری از فرمایشات حکیمانه و راهگشای ولی امر مسلمین جهان، در هیچ نقطه ای از کشور برنامه ای تحت عنوان روز قدس نداریم و با این تصمیم پاسداشت روز جهانی قدس با فرمایشات رهبر معظم انقلاب تبدیل به احسن شده است.

لطفی درباره تمهیدات برای برگزاری نماز عید سعید فطر هم گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به طور مستقیم متولی برگزاری عید فطر نیست اما انچه در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفته شد در حد برگزاری نماز در مساجد اعلام شده است و اقامه نماز در مصلی ها همانند سنوات قبل نخواهیم داشت.

برگزاری نماز عید فطر در هزار نقطه از استان کرمانشاهمکان های چهار گانه برگزاری نماز عید فطر در رفسنجان

مصلی، مسجد جامع، مسجد ابوالفضل و مسجد بقیه ا... اعظم(عج)

نماز عید فطر در رفسنجان امسال در چهار مکان برگزار می شود.

حجت الاسلام حسنی رئیس اداره تبلیغات رفسنجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: براساس تصمیم ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان رفسنجان امسال نماز عید فطر در چهار مکان شامل: مصلی امام خامنه ای، مسجد جامع، مسجد ابوالفضل (دوراهی سرچشمه) و مسجد بقیه ا... شهرک شهید زینلی برگزار خواهد شد. وی با اشاره به تصمیمات جلسه هماهنگی برگزاری نماز عید فطر، افزود: شروع مراسم از ساعت 6 و 15 دقیقه است و نهایتا تا ساعت 8 به اتمام می رسد.

دکتر جمالی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این رابطه گفت: مردم حتما نکات بهداشتی را بویژه برای حضور در محل های اقامه نماز عید فطر رعایت کنند.

دکتر جمالی زاده گفت: نمازگزاران حتما در منزل وضو بگیرند و سجاده و مهر نماز همراه داشته باشند و ضمن پوشیدن دستکش و استفاده از ماسک از دست دادن خودداری کنند.

به گفته وی انتقال نمازگزاران با اتوبوس شرکت واحد ممکن نبوده و حضور افراد مسن نیز به صلاح نیست.


معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه گفت: با وجود خطر شيوع بيماري كرونا كه حضور حداقلي كاركنان را در پي داشت و با وجود اينكه با كمبود 30درصدي نيروي انساني در امور تغليظ مواجهيم اما با مسئوليت‌پذيري كاركنان سختكوش امور تغليظ مجتمع سرچشمه و کار جهادي، توليد كنسانتره در كارخانه تغليظ مجتمع مس سرچشمه به میزان 6درصد فراتر از برنامه افزايش يافت.

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس «علي‌ قاسم‌پور» افزود: با توجه به نام‌گذاري سال 1399 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «جهش توليد»، پرسنل امور تغليظ در جهت تحقق شعار امسال تمام همت خود را برای توليد به‌كار بستند و با مدنظر قرار دادن نقشه راه سال كه در رأس آن كرامت انساني، تفكر و برنامه‌ريزي برای رسیدن به اهداف بود، كار را آغاز کرده و در سايه الطاف الهي و پشتوانه مديريت محترم امور تغليظ، استوارتر از هميشه در مسير رونق صنعت مس گام برداشته‌اند.

معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه تصريح كرد: با همت، تلاش، همدلي و مسئوليت‌پذيري كاركنان سختكوش امور تغليظ مجتمع سرچشمه در دو ماهه اول سال ‌جاري، علاوه بر تحقق برنامه، در توليد كنسانتره حدود 6 درصد فراتر از برنامه پيش‌بيني‌شده توليد داشته‌ایم.

قاسم‌پور ادامه داد: برنامه پيش‌بيني فرآوري سنگ معدن ورودي امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 4 ميليون و 504هزار و 108 تن سنگ معدن بوده كه 4 ميليون و 570هزار و 34 تن سنگ معدن مورد فرآوري قرار گرفته و 66000 تن (معادل 2درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است.

معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه همچنین گفت: برنامه پيش‌بيني توليد كنسانتره امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 103هزار و 80 تن كنسانتره بوده كه 109هزار و 201 تن كنسانتره توليد شده و 6120 تن (معادل 6درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است و 2400 تن كنسانتره (معادل 2.5درصد) نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش توليد داشته‌ایم.

قاسم‌پور با بيان اين‌كه برنامه پيش‌بيني توليد مس محتوي امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 24هزار و 223 تن مس محتوي بوده، افزود: تاكنون 24هزار و 708 تن توليد انجام شده كه 484 تن (معادل 2درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است.

وي با اشاره به این‌که تحقق این توليدات در گرو آماده‌ به‌كار بودن تجهيزات اصلي شامل سنگ‌شكن‌ها، آسياها و تجهيزات آبگيري كنسانتره و باطله است، درخصوص هدف سال 1399 امور تغليظ در زمینه آماده‌به‌كاري تجهيزات گفت: هدف ما در اين رابطه 90درصد آماده‌به‌كاري تجهيزات اصلي است كه از ابتداي سال 99 تا 22 ارديبهشت‌ماه متوسط آماده‌به‌كاري تجهيزات اصلي 96درصد بوده است.

قاسم‌پور تصريح كرد: دست‌يابي به اين مهم در گرو پايش مستمر نيروي انساني و تجهيزات است و همين امر باعث پايداري و جهش توليد امور تغليظ در اين دوماهه بوده است.

وي در پایان گفت: جا دارد از كاركنان تلاشگر امور تغليظ بابت تلاش جهادي و تحقق تولید فراتر از برنامه در دوماهه اول سال 1399 تشكر كنم؛ همچنین از حضور موثر واحدهاي پشتيباني مجتمع در دست‌يابي به جهش توليدات كارخانجات امور تغليظ و نیز از همكاري نزديك امور معدن و امور نظارت بر پيمانكاران در راستای دست‌يابي به توليدات فراتر از برنامه قدرداني می‌كنم.

منتخب یازدهم مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران و برخی از مدیران مس دیدار کرد.

حجت الاسلام جلالی در این دیدار با اشاره به این که در بحث معادن، هنوز قوانین ضد و نقیض و یا قوانین مانع وجود دارد بر اعلام آمادگی جهت رایزنی برای رفع مشکلات موجود و اصلاح قوانین و نیز تصویب قوانین جدید در مجلس کنونی و بویژه مجلس تأکید کرد.

دکتر جلالی خطر نشان کرد خواسته ها و مطالبات مردم از نماینده مجلس بویژه وقتی که نماینده ای جدید مشخص می شود زیاد است و من در این دو سه ماه اخیر، مطالبات و حرف های مردم را شنیدم که حدود ۹۵درصد خواسته های آنها مربوط به سرچشمه بود.

وی با اذعان به این که کمک های زیادی از سوی مس به شهرداری و فرمانداری و برخی ادارات دیگر شده است تصریح کرد: اما مردم اعتقاد دارند حضور سرچشمه در رفسنجان در مقایسه با کارخانه ای مثل گل گهر که در سیرجان به چشم مردم می‌آید آن طور که باید و شاید ملموس نیست و متاسفانه حتی در زمینه صنایع پایین دستی مس هیچ کارخانه مطرحی در رفسنجان ایجاد نشده که این حضور را ملموس تر کند در حالی که باید خدمات ماندگار و سنت حسنه و جاویدانی برای رفسنجان انجام شود.

وی اشتغال را نیاز اساسی مردم برشمرد و با اشاره به این که 16 هزار جوان تحصیل کرده بیکار در رفسنجان وجود دارد خاطر نشان کرد: آزمون مس ، سوال خیلی از مردم است و مدیران مس باید یک آمار شفاف بدهند که چقدر از نیروی انسانی شرکت مس از مردم رفسنجان و چقدر از دیگر جاهاست.

منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بر به کار گیری نیروهای بومی و همچنین خریدهای شرکت از داخل شهر با هدف رونق بیشتر اقتصاد شهرستان تأکید کرد و بیان داشت: مجموعه های اقماری مربوط عوض این که در تهران باشند باید به شهر خودمان بیایند.

وی گفت: در حالی که رفسنجان بیشترین بهره وری در سرچشمه را دارد اما این سوال مطرح است که سهم آن از اشتغال زایی چقدر است؟ در حالی که شهربابک با ۱۱۰ هزار جمعیت، ۴۵درصد نیروها رسمی‌ هستند. در رفسنجان و انار با ۴۵۰هزار جمعیت، آمار بومی هایش حدود ۲۵ درصد است.

حجت الاسلام جلالی اظهار داشت: مردم رفسنجان مناعت طبع بالایی دارند و سابقه درخشان آنها در انقلاب را همه می‌دانند. اما از لحاظ معیشت و اشتغال خیلی با مشکل مواجه هستند، از طرفی من محدودیت های شما را می‌دانم و آشنا هستم اما با قدرت مدیرعامل بیشتر آشنا هستم.

دکتر جلالی اظهار داشت: من برنامه ۴ ساله ای را مدون کرده ام و امیدوارم به کمک یکدیگر بتوانیم سه تا چهار طرح چشم گیر درباره صنایع پایین دستی مربوط به مس برنامه ریزی و اجرا کنیم.

وی در پایان بر پیگیری بر بازگرداندن صندوق بازنشستگی به شهر تأکید کرد .

در این دیدار همچنین مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: همه نیّت ما کمک به مردم است و بنده عمیقاً معتقدم اگر رضای خدا باشد، خدا خودش هم کمک می‌کند.

دکتر اردشیر سعد محمدی با تأکید بر این که بنده هر کاری که به نفع مردم شهر باشد، با کمال میل انجام می‌دهم تصریح کرد: اینکه بعضی مواقع جلوی پروژه ای می ایستم بخاطر این است که اموال مردم نزد ما امانت است و باید مدیریت شود، آنچه که وجدانا به نفع مردم باشد من با تمام وجود انجام می‌دهم، اما بعضی‌ها توقعات خارج از عرف و قانون دارند که من مخالفت می‌کنم.

وی بیان داشت: بنده قبول دارم که در مورد ورود مس در رفسنجان آن طور که باید و شاید عمل نکردیم اما نیّت، انجام کار بوده و کارهایی هم شده اما چندان تبلیغات و سر و صدا نکردیم.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به این که در حال حاضر، ظرفیت کشور ما در تولید کنستانتره 1 میلیون و 150 هزار تن است گفت: حدود ۶۰درصد از این تولید، یعنی معادل ۷۰۰هزار تن در سرچشمه، ۱۲درصد در میدوک شهربابک و ۲۶درصد در سونگون تولید می شود.

دکتر سعد محمدی همچنین بیان داشت: یک بیمارستان ۵۰ تخت خوابی با تمام امکانات روز با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان توسط مس تا سه هفته دیگر در رفسنجان افتتاح می‌شود.

وی بیان داشت: ۱۳ اردوی جهادی با ۲۵ دکتر متخصص با تمام تجهیزات روز به مدت ۵ روز در روستاهای محروم اعزام شده و مردم را درمان کردند که تمام داروها و هزینه هایش هم با مجموعه مس بود. همچنین یک گروه هم در روستاهای رفسنجان خدمت رسانی کرد و این کار را امسال ما قطعا بیشترش خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون مس، گفت: زمان اعلام آزمون مشخص شده بود اما بخاطر کرونا و تعطیلی دانشگاه اعلام نشد و ۲۹ اردبیهشت اسامی را اعلام کنیم ضمن آن که به همه اعتراض ها رسیدگی می‌شود تا حق کسی پایمال نشود.

وی از برگزاری آزمون دوم در شهریور ماه خبر داد.

وی بیان داشت: بنده اعتقاد کارشناسی‌ام است و عرفا و شرعا معتقدم که نباید پول رفسنجان به جای دیگری برده شود، تمام آمار و اعدادش هم موجود است، ۶۰درصد پول ها در کرمان است. واضح است که دست بانک‌هاست و ما گردش مالی داریم هم در بورس و ... و اگر بانک ها وام نمی‌دهند و به درد مردم نمی‌رسند، خودشان باید پاسخگو باشند.

دکتر سعد محمدی خاطر نشان کرد: به همه مدیران سرچشه گفتم که در این شرایط اقتصادی کشور قطعات و مایحتاج و حتی غذایی که تهیه می‌کنید باید از خود شهر تهیه کنید یا از داخل کشور باید تهیه شود. اگر کسی بخواهد از خارج تهیه کند قطعا حرام است.

وی از اتمام ساخت ورزشگاه ۱۵هزار نفری رفسنجان تا پایان امسال خبر داد و گفت: خوشبختانه تیم مس رفسنجان در لیگ دسته اول ، در صدر جدول قرار دارد و اگر این تیم به لیگ برتر برود، از لحاظ اقتصادی هم برای شهر پیشرفت خوبی است گردش مضاعف مالی ایجاد می‌شود و حضور تماشاگران دیگر تیم‌ها به گردشگری کمک می‌کند.

او افزود: در مورد اقتصاد مقاومتی نیز ما طرح های زیادی را اجرا کردیم مثل استخر پرورش ماهی، کارخانه ماسک و ... اما تبلیغات و سروصدا نکردیم ضمن آن که در اقتصاد مقاومتی توافق کردیم شش میلیارد سرمایه گذاری شود.

وی با اشاره به این که مرکز تحقیقات مس مکان یابی شده و منتظر نقشه اش هستیم گفت: باید نمایشگاه دائمی ساخت قطعات در رفسنجان راه اندازی شود. همچنین مطالعات کارخانه روکش لاستیک را انجام دهید تا عملیاتی شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی