روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

جهت دانلود فایل PDF نشریه این هفته بر روی لینک زیر کیک کنید
http://uupload.ir/view/8vrh_1176.pdf/

آخرین آخبار کرونا در کرمان| از بستری 64 بیمار مشکوک به کرونا در ... استان کرمان همچنان در وضع قرمزکرونایی قرار دارد

70 بیمار کرونایی در یک هفته گذشته در استان کرمان جان باختند.

به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کرونا دیروز (سه شنبه)گفت در 24 ساعت گذشته 77 بیمار بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد که 37 نفر آنها در بیمارستانهای حوزه علوم پزشکی کرمان، 25 نفر حوزه علوم پزشکی جیرفت، 7 نفر حوزه علوم پزشکی بم ، 5 نفر حوزه علوم پزشکی سیرجان و 3 نفر حوزه علوم پزشکی رفسنجان بستری هستند.

دکتر شفیعی افزود: با جان باختن 3 نفر دیگر، به این ترتیب شمار جانباختگان بیماری کرونا در استان به 403 نفر رسید.

بگفته وی اکنون 358 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان تحت درمان قرار دارند وتعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا تاکنون: 3849 نفر است.

۱۴ شهر استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی

استاندار کرمان با تاکید برآنکه ۱۴ شهر استان در وضعیت قرمز است و جنوب استان نسبت به شمال وضعیت بدتری دارند، تصریح کرد: شهرهای بافت، بردسیر، جیرفت، راور، رفسنجان، زرند، سیرجان، فاریاب، قلعه گنج، کهنوج، کوهبنان، کرمان و ارزوئیه هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

در جلسه ستاد کرونا بیان شد:

فرماندار رفسنجان: بازرسی ها از اماکن ها عمومی تشدید و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی: کادر درمانی، خسته هستند

فرماندار ویژه رفسنجان در جلسه ستاد کرونا گفت: از مردم ، کسبه و همه افرادی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بحث پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان رفسنجان همکاری کردند ، صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

دکتر فصیحی هرندی افزود: بدیهی است، رعایت نکات بهداشتی ، استفاده از ماسک به صورت مستمر و عدم شرکت در اجتماعات و مهمانی های خانگی و دور همی ها در پیشگیری از این بیماری موثر بوده است.

وی با اشاره به این که در بحث بازرسی ها از اماکن و ادارات شهرستان اقدامات بسیاری خوبی انجام شده و همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت خاطر نشان ساخت: برخی پمپ بنزین ها و رستوران ها در شهرستان نقاط قرمز هستند و در این راستا، بازرسی ها از این مکان ها تشدید و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

دکتر فصیحی هرندی با ابراز تشکر از از دادستان و بازپرس رفسنجان به جهت همکاری در بحث بازرسی از اماکن عمومی و ... که با قاطعیت همراه بوده است، اظهار داشت: به افرادی که قوانین مربوط به پیشگیری از این بیماری را رعایت نمی کنند، هشدار داده می شود که برخورد های حقوقی را جدی بگیرند.

فرماندار ویژه شهرستان همچنین از تشکیل کارگروهی ویژه برای ساماندهی کارگرانی که در زمان برداشت پسته از شهرها و استان های مجاور به شهرستان مهاجرت می کنند، خبر داد.

در این جلسه همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بسیار خسته هستند اما متاسفانه خیلی از افراد جامعه هنوز این ویروس را جدی نگرفتند و بدون ماسک در در اجتماع حضور پیدا می کنند.

دکتر اسماعیلی ندیمی، سخت ترین روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان رفسنجان، را هفته گذشته اعلام کرد که ۴۵ نفر بیمار بستری شدند.

وی با بیان این که مشکل کمبود دارو برای برای بیماران کرونایی در رفسنجان وجود ندارد، اطمینان داد پیگیری وسایل و تجهیزات پزشکی بیشتر هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت:پاییز و زمستان بسیار سختی در بحث مبارزه با ویروس کرونا در پیش رو داریم .

تاکنون 1102 نفر در شهرستان های رفسنجان و انار به ویروس کرونا مبتلا شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تا ظهر روز سه شنبه 7 مرداد ماه ۱۱۰۲ نفر در شهرستان های رفسنجان و انار به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر جمالی زاده افزود : هم اکنون ۳۰ نفر بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان رفسنجان هستند .

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان رفسنجان و انار ۲۶۶ نفر بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر بستری شدند.

وی ابراز داشت : خوشبختانه در ۲۴ ساعته گذشته مورد فوتی در رفسنجان نداشتیم .

دکتر جمالی زاده گفت: مجموع موارد فوتی ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از ابتدا تا کنون ۳۵ نفر بوده است.

جهیزیه و ماهیت حقوقی آن - یاسامدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به مشکلات مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: کمبود اعتبارات یکی از مشکلات است که در حال حاضر نزدیک به ۱۶۰۰ نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند.

"یحیی صادقی" روز شنبه در نشست با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: در کشور هشت درصد خانوارها تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که در استان کرمان ۱۳ درصد است و ۱۰ درصد از جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی استان کرمان افزود: ۱۲۰ هزار خانواده در استان کرمان مددجوی کمیته امداد هستند و مستمری می گیرند.

صادقی با اشاره به مشکلات مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: کمبود اعتبارات یکی از مشکلات است که در حال حاضر نزدیک به ۱۶۰۰ نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بیان کرد: عدد مستمری مددجویان در شرایط کنونی برای یک خانواده عائله مند پنج نفره به بالا( ۵۰۰ هزار تومان) گره گشا نیست و همانطور که در مجالس قبل مستمری مددجویان سه برابر شد، درخواست داریم نمایندگان مجلس یازدهم نیز در این زمینه اقدام کنند.

جهت دانلود فایل PDF نشریه این هفته بر روی لینک زیر کیک کنید
http://uupload.ir/view/iqh_1175.pdf/

 

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی