روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: چهارشنبه 28 فروردین ماه سال جاری به عنوان روز 'سیل همدلی و همراهی' در مدارس سراسر این استان نام گرفته است.

احمد اسکندری نسب افزود: نامگذاری 28 فروردین سال جاری با عنوان روز سیل همدلی و همراهی در راستای ابلاغ وزیر آموزش و پرورش مبنی بر کمک به فرهنگیان و دانش آموزان سیل زده استان خوزستانانجام شد.

اسکندری نسب به تعیین استان کرمان بعنوان معین آموزش و پرورش استان خوزستان اشاره و تصریح کرد: مراسمی در روز چهارشنبه 28 فروردین ماه به عنوان روز 'سیل همدلی و همراهی' در مدارس سراسر استان کرمان برگزار می شود.

کرمان در سیل سال جاری به عنوان معین شهرستان حمیدیه انتخاب شده است.

پس از معرفی استان کرمان به عنوان معین خوزستان (حمیدیه) از سوی وزارت کشور، ستاد مرکزی این استان در حمیدیه مستقر و اقلام امدادی، بهداشتی و درمانی نیز بر اساس هماهنگی های استانی، در بین مردم توزیع شد.

در اولین اقدام، سیل بندهای اطراف حمیدیه مستحکم و پس از آن برای بازگشایی جاده های دسترسی اقدام شد و تاکنون افزون بر 260 چشمه سرویس بهداشتی برای روستاهای حمیدیه راه اندازی شده است.

همچنین 50 دستگاه کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی، کامیون و تانکر آب رسان نیز در منطقه مستقر شده و خدمات رسانی به مردم را بر عهده دارند.

رهبر انقلاب اسلامی در مراسم پایانی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ، فهم قرآن و عمل به آن را تأمین کننده سعادت بشر در دنیا و آخرت دانستند و با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امت اسلامی و بشریت به علت عمل نکردن به معارف قرآنی است، گفتند: امروز به لطف الهی در جمهوری اسلامی، اقبال مردم بویژه جوانان به معارف قرآنی و تمسک به این معارف روز به روز در حال گسترش است و همین تمسک به قرآن مایه سعادت، قوت و عزت نظام اسلامی خواهد بود. ایشان تلاوت قرآن و انس با آن را مقدمه فهم و معرفت قرآنی و همچنین تعمیق معنویت در قلب و ذهن انسان برشمردند و افزودند: بسیاری از کج‌روی‌ها، بدفهمی‌ها، ناامیدی‌ها، خیانت‌ها، دشمنی‌ها و تسلیم شدن در برابر طواغیت، به‌علت دوری از قرآن، و معنویت و معرفت ناشی از آن است.

ایشان با تأکید بر اینکه عمل به قرآن زمینه‌ساز عزت، رفاه، پیشرفت، قدرت، انسجام، سبک زندگی شیرین در دنیا و تأمین‌کننده سعادت آخرت است، خاطر نشان کردند: متاسفانه برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی کنند و به‌جای آنکه «اشداءُ علی الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست ها هستند و به‌جای «رحماءُ بَینَهُم»، زمینه‌ساز اختلافها و جنگها همچون جنگ سوریه، یمن و کشتار مردم مسلمان شده اند.

رهبر انقلاب اسلامی، گفتند: شهدای ما درس های زیادی را به ملت ایران دادند که نمونه بارز آن، پدیده کم نظیرِ حرکت عظیم مردمی برای کمک به مناطق سیل زده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، امدادرسانی و کمکهای مردمی به مناطق سیل زده گلستان، مازندران، ایلام، لرستان و خوزستان را شبیه حرکت جوانان در دوران دفاع مقدس خواندند و افزودند: این حرکت عجیب مردمی که این روزها شاهد هستیم، همانند روحیه فداکاری و شوق و ذوق جوانان در دهه شصت است. ایشان، این روحیه را نتیجه آموزه‌ها و درسهای قرآنی برشمردند و با اشاره به دشمنی ها با جمهوری اسلامی ایران، تأکید کردند: اگر چه دشمنی ها و حجم و شدت آن بیشتر از گذشته به نظر می رسد اما این اقدامات و توطئه ها، نَفَس های آخر دشمنیِ دشمنان با جمهوری اسلامی است.

ایشان در پایان تأکید کردند: هرچه آنها نسبت به ملت ایران شدت عمل بیشتری به خرج دهند و سخت‌تر بگیرند و هرچه از پایبندی ملت ایران به معارف قرانی عصبانی شوند، اما این ملت در مقابل، قوی‌تر و قدرتمندتر خواهد شد و تمسک خود را به قرآن بیشتر خواهد کرد.

راهپیمایی مردمی همزمان با سراسر کشور در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از نماز عبادی سیاسی جمعه از محل مصلای امام علی (ع)  کرمان تا میدان بسیج کرمان برگزار شد.

همچنین پس از نماز جمعه مردم نمازگزار رفسنجان مسیر مصلی تا میدان شهید صیاد شیرازی را در حمایت جانانه از سپاه پاسداران با راهپیمایی خود اعلام کردند و قطعنامه پایانی قرائت شد.

راهپیمایی باشکوه مردم مومن و انقلابی شهرستان انار هم در حمایت از سپاه پاسداران و اظهار تنفر و انزجار از آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی که سردمداران واقعی تروریست‌ها در جهان هستند بعد از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه از مقابل مهدیه امامزاده صالح تا میدان ولیعصر (عج) برگزار شد.

بنا به این گزارش، در تمام شهرهای استان کرمان راهپیمایی در حمایت از سپاه پاسداران همزمان با سراسر استان پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد. نمازگزاران و مردم سیرجان نیز بعد از مراسم نماز جمعه در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهپیمایی کردند و با طی مسیر خیابان شریعتی تا میدان انقلاب این شهر تصمیم آمریکا مبنی بر اعلام تروریست خواندن سپاه را محکوم کردند. مردم بخش‌های پاریز، بلورد و زیدآباد سیرجان هم بعد از نماز جمعه با برگزاری تجمع و راهپیمایی از سپاه پاسداران حمایت کردند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بودجه عمرانی استان در سال ۹۷ بوده هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که فقط ۵۰ درصد تخصیص پیدا کرد گفت: از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان میلیارد تومان هم فقط حدود ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیارد تومان در توزیع آن سهم داشتیم.

محمدجواد فدائی در دیدار اعضای شورای شهر کرمان با بیان اینکه شورای شهر باید شاخص‌هایی برای توسعه داشته باشد و برنامه‌ریزی کند گفت: بحث ترافیک، حمل و نقل، فضای سبز و بدنه‌سازی شهر از مواردی است که لازم است شورا و شهرداری برای آن برنامه داشته باشد

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شهر کرمان سه مطالعه ترافیک از قدیم داشته است که مشخص نیست این مطالعات در چه حدی است و کدام آنها مبنای کار شهرداری است افزود: حتی مشخص نیست که پل‌هایی که در سطح شهر کرمان اجرا شده بر اساس مطالعات بوده یا خیر.

وی با بیان اینکه در بحث اجرای پل‌های شهر کرمان در جلسات مختلف جواب‌های مختلف می‌شنویم خاطر‌نشان کرد: اگر این پل‌ها بر اساس مطالعات نبوده است می‌توانیم با توجه به درصد اجرای کمی که بعضی از آنها دارند اجرای آنها را به تعویق انداخت.

شهردار رفسنجان با اشاره به ساماندهی بافت تاریخی شهر، یادآور شد: ۷۰ میلیارد تومان نیاز است تا این بافت ساماندهی شود لذا این بودجه را به استان معرفی کردیم و امید داریم که تخصیص اعتبار شود و پروزه ها را اجرا کنیم.

محمدرضا عظیمی زاده روز یکشنبه در دیدار نوروزی و نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با اشاره به بخشی از فعالیت های شهرداری طی یک سال و چهار ماه حضورش در شهرداری از ادامه برنامه شورای چهارم یاد کرد و گفت: از اولویت های ما همراه کردن مردم با برنامه های شهرداری در ادامه کار بود.

وی افزود: مردم مهمترین مبلغان شهرشان هستند و مهم است که مردم همراهی کنند و بپذیرند که شهرداری می خواهد کار انجام دهد.

عظیمی زاده افزود: برای رفاه شهر باید رضایت مردم را جلب کنیم و تبلیغ برند شهر رفسنجان را مردم شهر رقم می زنند و با وجود شهری آباد مهمانان نوروزی خود را بهتر می توانند دعوت کنند.

وی بیان کرد: وسعت و پراکندگی شهر رفسنجان زیاد است و مهم مدیریت فضاست چرا که فضای ناکارآمد به زیبایی، بهداشت و محیط شهری آسیب می زند.

وی تصریح کرد: ارتباط شهرداری با شورای شهر منطقی و خوب بوده و سعی کردیم برنامه های شورا اجرایی شود همچنین سعی کردیم از نیروی بومی و ظرفیت شهرداری برای مدیریت ها به نحو احسن بهره ببریم.

شهردار رفسنجان با اشاره به سه برابر شدن قیمت قیر و اینکه تنی ۳٫۵ میلیون تومان باید هزینه پرداخت شود، اذعان کرد: با این وجود، این موضوع سبب نشده که کارخانه آسفالت تعطیل شود و همواره کارخانه فعال بوده است.

به گفته وی ایجاد فضاهای سبز، پارک های درون محله ای، پیست های دوچرخه سواری و…از جمله برنامه های شهرداری بوده که هم انجام شده و در آینده تداوم دارد.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه با موافقت نهایی آب منطقه ای طرح صدچشمه که فازهای اجرایی آن آماده است، اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: نصب ۱۲ دوربین نظارتی گام نخست برای تحقق شهر هوشمند است و مرکز مانیتورینگ در حال فعالیت می باشد.

عظیمی زاده در مورد درآمد عوارض شهرداری در سال ۹۷ گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد وصولی نقدی شهرداری در سال ۹۷ بوده که نیمی از آن عوارضی است که توسط مردم پرداخت شده است. شهردار رفسنجان با بیان اینکه گردشگری یک تفریح، رویداد، درمان و کسب و کار برای یک منطقه است گفت: ساماندهی نقاط گردشگری شهر رفسنجان مد نظر است و در سال گذشته حصار قدیم شهر مرمت و مسیر گردشگری در خیابان بنفشه نیز ایجاد شد و استقبال مسافران نوروزی از این آثار بسیار بوده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی