روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرماندار رفسنجان، جزئیات اسکان موقت کارگران فصلی پسته را تشریح کرد.

مجید فصیحی هرندی با اشاره به برآورد برداشت ۶۰ هزار تن پسته از باغات پسته شهرستان رفسنجان در سالجاری و نیاز روزانه ۲۰ هزار نفر کارگر گفت: در مجموع شاید به یک میلیون نفر کارگر در روز در مدت ۴۰ تا ۴۵ روز نیاز داشته باشیم.

فرماندار ویژه رفسنجان شرایط فصل برداشت پسته در سال جاری را متفاوت با سال های گذشته برشمرد و خاطرنشان کرد: با این وجود باز هم تمهیدات لازم برای کثرت نیروی کار مورد نیاز و هم شرایطی که کرونا بر ما تحمیل کرده است اندیشیده شده است.

دکتر فصیحی هرندی با بیان اینکه کارگران فصلی به دو گروه تقسیم می شوند، افزود: عده ای هستند که برای مالکین عمده کار می کنند و سال های متمادی در فصل برداشت پسته با این افراد در ارتباط هستند که در رابطه با آنها به کارفرمایان آنها توصیه های لازم در خصوص رعایت بهداشت، محل اسکان آنها و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

فرماندار رفسنجان همچنین به افرادی که برای خرده مالکین کار می کنند اشاره و خاطرنشان کرد: برای این دسته از افراد محل اسکان موقت واقع در میدان امام حسین(ع) در مجاورت شهربازی با ۳۶۰۰ مترمربع با امکانات بهداشتی کامل، محل استراحت و ... پیش بینی شده است.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: غیر از شهر رفسنجان در بخشهای دیگر شهرستان این مکان ها پیش بینی شده است که در دهستان رضوان قلعه قدیمی، در بخش مرکزی پارک ورودی کبوترخان و در حومه غربی میدان نوش آباد، در بخش نوق پارک لاله، در جوادیه فلاح بلوار امام رضا(ع) جنب چهارشنبه بازار، در بخش فردوس شهر صفائیه جنب مدرسه قدیمی شهید شیبانی، در بخش کشکوئیه نیز دو محل پیش بینی شده که محل باربری شهید کاظمی و مسجد صاحب الزمان شهر کشکوئیه ورودی روستای شریف آباد. این مکان ها برای اسکان موقت کارگران فصلی پیش بینی شده و کسانی که احتیاج به نیروی کار دارند می توانند نیروی کار خود را از این مکان ها تامین کنند.

فصیحی هرندی افزود: گشت های مستمر جهت جمع آوری کارگران فصلی از سطح شهر با همکاری نیروی انتظامی و بسیج توسط ناوگان حمل و نقل شهرداری صورت می گیرد و این افراد به محل اسکان موقت منتقل خواهند شد و از ورود کارگران به داخل شهر توسط نیروی انتظامی جلوگیری به عمل خواهد آمد و به محل اسکان راهنمایی می شوند.

مختاری معاون خدمات شهری شهرداری نیز در جلسه ستاد کرونا شهرستان گفت: در محل اسکان کارگران در ورودی رفسنجان جنب شهربازی همه امکانات بهداشتی و ...در اختیار کارگران گذاشته شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی