روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دو بانوی کارآفرین رفسنجانی با احداث یک کارگاه تولیدی کیک و کلوچه فقط از نیروهای ناشنوا برای واحد تولیدی خود استفاده می‌کنند و چتر خود را بر سر این قشر گسترانیدند.

شیماسادات ترابی به همراه مریم هاشمی‌نژاد با راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی کیک و کلوچه نظرات زیادی به خود جلب کرده‌اند و الگویی مثال‌زدنی ایجاد کرده‌اند.

شیماسادات ترابی اظهار داشت: در حال حاضر اشتغالی که در این کارگاه ایجاد شده 12 نفر است که 9 نفر از این افراد ناشنوا هستند.

وی با بیان اینکه 100 درصد قصد توسعه کارخانه را داریم و در هر صورت فقط ناشنوایان را به کار می‌گیریم، افزود: رفسنجان 500 نفر ناشنوا دارد و هر قدر توسعه دهیم و یک کارخانه خیلی بزرگ شویم، فقط ناشنوایان را به‌کار می‌گیریم و امیدواریم خداوند توان دهد هم تولید کنیم هم بتوانیم از ناشنوایان حمایت کنیم.

01.jpgاین کارآفرین جوان در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه انگیزه‌تان نسبت به استفاده از ناشنوایان چه بوده گفت: پنج نفر از خواهر و برادران من ناشنوا هستند و انگیزه‌ای بالاتر از این نداشتیم و افتخار می‌کنم با قشر ناشنوا در ارتباط هستم و توانستم کوچکترین حرکتی برای آنها داشته باشم و لبخند شادی بر لب آنها بنشانم.

وی ادامه داد: دیگر اینکه بنده اصالتا اهل کشکوئیه‌ هستم و تصمیم گرفتم نمونه‌ای برای سایر افرادی که سرمایه‌های خود را از محل زادگاه خود خارج کردند، باشیم که سرمایه‌هایشان را به شهر خودشان بیاورند و به مردم این شهر که الان پسته نمی‌تواند جوابگوی زندگی‌شان باشد با این گونه واحدهای تولیدی به مردم شهرشان کمک کنند تا شغلی داشته باشند و چرخه تولید هم در گردش باشد.

این کارآفرین جوان نام محصول خود را «هپتینا» به معنای آسمان هفتم عنوان کرد و گفت: محصول ما به آزمایشگاه فوق پیشرفته و نمونه مجهز است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی