روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

در جلسه کارگروه اشتغال رفسنجان اعلام شد یک میلیارد و 190 میلیون تومان اعتبار به مشاغل خانگی در رفسنجان در سال 97 اختصاص یافته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: اعتبارات مشاغل خانگی بر اساس اولویت هایی که استان برای شهرستان مشخص کرده اند تقسیم می شود سقف تسهیلات مشاغل خانگی ده میلیون تومان است و سقف سنی متقاضی هم 60 سال می باشد.

محمد عسکری افزود: طرح های که در جلسه کارگروه مورد بررسی شده در مورد بند الف تبصره 18 است طرح های کارفرمایی، طرح های بزرگی است که اشتغال ایجاد می کنند ولی مشاغل خانگی برای افراد در خانه داده می شود.

وی بیان داشت: اولویت ها مشاغل خانگی برای خود شهرستان است اینکه مردم بدانند در چه حوزه هایی ظرفیت اشتغال وجود دارد و اولویت ها براساس ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان است و طرح ها بر اساس دستگاه های دولتی متفاوت است.

حسن محمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان نیز اظهار داشت: در این وضعیت کنونی ادارات یک چشم اندازی از صنعت ارائه دهند نیاز به همکاری همه ارگانها داریم .

وی گفت:10 طرح خاص اشتغال زا در قالب طرح های توسعه روستایی به صورت 49 درصد مشارکت دهیاری و 51 درصد از روستاهای رفسنجان اجرا می شود که 30 تا 40 درصد بازار آنها در مس سرچشمه است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی