روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سرپرست استانداری کرمان گفت: لیست موانع و نیاز واحد‌های بزرگ اقتصادی به استانداری کرمان ارایه می شود.

محمدجواد فدایی در جلسه یک‌صد وهشتمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در استان کرمان و در قالب پنجره واحد برنامه‌ریزی شده است تا لیست موانع و نیاز واحد‌های بزرگ اقتصادی به استانداری کرمان ارایه شود تا در راستای رفع آن‌ها گام برداریم.

وی بر استفاده از کالا‌های تولیدی استان در واحد‌های بزرگ اقتصادی تاکید کرد و بیان کرد: ضرورت دارد در تهیه و تامین کلیه اقلام، تجهیزات و خدمات مورد نیاز این صنایع، توجه جدی به محصولات داخلی بخصوص محصولات استانی معطوف و در اولویت اول قرار گیرند.

سرپرست استانداری کرمان به تعریف اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: اقتصاد مقاومتی سیاستی است که اگر به‌درستی انجام شود به بهترین نحو می‌تواند اقتصاد کشور را از این عقب‌ماندگی نجات دهد. اقتصاد مقاومتی در بیان مختصر اقتصادی است درون‌زا، برون‌نگر، عدالت پایه، مردم‌محور و دانش‌بنیان که نسبت به تهدیدها، تغییرات و مخاطرات مقاوم بوده و نه تنها از جریان‌های ناخواسته و منفی کمترین اثر را نمی‌پذیرد بلکه می‌تواند به جریان‌سازی مثبت و مطابق با منافع ملی اثر بگذارد.

وی بیان کرد: پروژه اقتصاد مقاومتی پروژه‌ای است که حداقل با یکی از سیاست‌های ابلاغی اقتصادمقاومتی تطابق داشته باشد لذا دستگاه‌ها برای تعریف پروژه جدید، این مهم را در نظر بگیرند. فدایی به سیاست‌های اقتصادمقاومتی اشاره و عنوان کرد: اگر سیاست‌های اقتصادمقاومتی محقق شود همه نگرانی‌ها ما از تحریم‌ها و فشار‌ها رفع خواهد شد.

سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی باید منابع مالی پروژه‌ها را تامین کند، افزود: با هماهنگی و همکاری می‌توانیم اقتصاد استان و کشور را به خوبی مدیریت و از بحران‌های پیش‌رو عبور کنیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی