روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

۵۰۸ پرونده فرار مالیاتی در استان کرمان

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۵۰۸ پرونده فرار مالیاتی داریم که مشمول مالیات هستند، اما پرونده ندارند و در تلاش هستیم مالیات حقه را از آنها دریافت کنیم که امیدواریم طی ۶ ماه آینده به نتیجه برسیم.

محمد سلمانی در نشست خبری به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی اظهار داشت: اشخاص حقوقی مکلف هستند تا پایان تیرماه و صاحبان مستقلات تجاری نیز که املاک آنها اجاره است باید تا پایان تیرماه اظهارنامه خود را تسلیم کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان بیان داشت: املاک اجاری مسکونی زیر ۲۰۰ متر از معافیت مالیاتی برخوردار هستند و با ارائه اظهارنامه می‌توانند تقاضای معافیت کنند.

سلمانی گفت: مالیات سال ۹۵ را بر مبنای سال ۹۴ انجام دادیم و افزایشی نداشتیم و در واقع مالیات سال ۹۶ به میزان پنج درصد بیش از سال ۹۵ دریافت می‌شود.

وی ابراز داشت: در استان کرمان نسبت به متوسط کشوری با رشد ۲۰ درصد اظهارنامه مالیاتی همراه هستیم. مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان تصریح کرد: در سه ماهه اول امسال عوارض پرداختی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های شهرستان کرمان، ۲۳ میلیارد تومان بوده که ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان آن به شهرداری مرکزی کرمان پرداخت شده است. وی ابراز داشت: سال گذشته ۱۳۴ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های شهرستان‌ پرداخت شده که ۹۶ میلیارد تومان آن متعلق به شهرداری مرکز بوده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی