روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها بر اثر بارندگی های اخیر، بیش از سه هزار میلیارد ریال به راه های این استان خسارت وارد کرده است.

احسان عراقی زاده افزود: بیشترین خسارت سیل به محور راور - دیهوک، شهداد - نهبندان و حوزه شهرستان سیرجان بوده که این محورها دچار آب بردگی و تخریب ابنیه ارتباطی و پل ها شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی های کارشناسی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان، سیلاب بیش از سه هزار و 191 میلیارد و 286 میلیون ریال به محورهای ارتباطی استان کرمان خسارت زده که با فروکش کردن سیلاب عملیات ترمیم این راهها آغاز شده است.

معاون راهداری استان کرمان گفت: جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها بیش از 633 میلیارد ریال به راه های راور، 487 میلیارد ریال به راههای شهداد، 322 میلیارد ریال به راههای سیرجان، 285 میلیارد ریال راه های کرمان و راین، 209 میلیارد ریال به راه های بردسیر، 202 میلیارد ریال به راههای شهربابک خسارت زده است.

عراقی زاده ادامه داد: همچنین برخی از راه های شهرستان های ارزوئیه، کوهبنان، رابر، بافت، زرند، گلباف، رفسنجان، انار، نرماشیر، فهرج، ریگان و بم خسارت های بسیاری وارد کرده و موجب تخریب برخی از محورهای ارتباطی شده است.

استاندار کرمان از ارسال محموله امدادی، بهداشتی و غذایی استان کرمان به حمیدیه خوزستان خبر داد. دکتر محمدجواد فدایی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب استان کرمان به عنوان معین استان سیل زده خوزستان اظهار کرد: ساعت 2 بامداد روز سه شنبه محموله 28 تنی اقلام امدادی، بهداشتی و غذایی به ارزش 20 میلیارد ریال را همراه با نیروهای امدادی و تعدادی از مدیران استانی به استان خوزستان اعزام کردیم که انشاا... صبح روز سه شنبه به اردوگاه محل استقرار نیروهای استان در منطقه حمیدیه ارسال تا اقدامات لازم در راستای امدادرسانی به مردم منطقه را انجام دهند. وی با اشاره به برقراری پرواز در مسیر «کرمان اهواز» توسط هواپیمایی ماهان در این ایام افزود: حجت الاسلام «محمد محمودآبادی»، مدیرکل حوزه استاندار، نیز بعنوان نماینده استاندار کرمان جهت انجام هماهنگی میان دستگاه‌های امدادرسان کرمان و دستگاه‌های متولی امر در مناطق آسیب‌دیده از سیل در استان خوزستان تعیین شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: تا پایان روز هفدهم فروردین ماه جاری، مردم خیر و نیکوکار استان کرمان 287 میلیون تومان کمک نقدی و 233 میلیون تومان کمک کالایی برای کمک به سیل‌زدگان کشور، به کمیته امداد اختصاص داده‌اند. یحیی صادقی افزود: کمک‌های غیرنقدی شامل پنج هزار و 573 بسته مواد غذایی و آب‌معدنی، ۳۴ تخته موکت، ۶۷ تخته پتو، ۵۹۳ جفت کفش و البسه و ۴۸۶ مورد سایر لوازم ضروری بوده که به دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سراسر استان برای کمک به سیل‌زدگان کشور تحویل داده‌شده است. وی با تشریح روش‌های دریافت کمک‌های مردمی از سوی کمیته امداد، بیان کرد: جمع‌آوری کمک برای سیل‌زدگان کشور هم چنان ادامه دارد و مردم دیار کریمان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۹۹*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، واریز مستقیم به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰، مراجعه حضوری به پایگاه‌های ویژه جمع‌آوری کمک در میدان‌های اصلی شهرها و یا دفاتر کمیته امداد در سراسر استان کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به دست هم‌وطنان سیل‌زده برسانند

 

امام جمعه رفسنجان از نبود مسئول در اداره تعزیرات رفسنجان گلایه کرد و گفت: این ظلم به حق مردم رفسنجان است. به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: شهرستان رفسنجان محصولی که زکات واجب به آن تعلق بگیرد، ندارد؛ اما در زمینه ترویج زکات مستجبی مردم خوب ورود کردند و حتی در سالی که محصول نبوده موارد خیلی خوبی در این زمینه داشتیم.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اهدای بسته های غذایی مساجد شهر به نیازمندان محله، تصریح کرد: این نوع کارها در سطح شهرستان زیاد است از زمانی که باب زکات مستحبی در رفسنجان باز شده در یک سال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات مستحبی جمع‌آوری شد.

رمضانی پور در همین زمینه گفت: چند روز پیش که نماینده موقوفه حضرت فاطمه (س) تحت عنوان «مهر فاطمی» که مرکز آن در مشهد مقدس است به رفسنجان آمد و موضوع را تبیین کرد؛ رقم‌های میلیونی توسط مردم به این موقوفه اهدا شد که عنوان زکات و انفاق دارد.

رمضانی پور ادامه داد: از جمله معضلاتی که شورای فرهنگ عمومی به آن پرداخت بحث طلاق بود که در یک برهه زمانی رو به افزایش بود. وی گفت: طلاق، حلالی منفور است که سالهای ۹۴-۹۵ حدود ۵۰۰ مورد طلاق در رفسنجان رقم خورد اما با برنامه‌های آموزشی و ارائه کتب به زوجین، برگزاری جلسات مشاوره و… که در شورا مطرح و اجرایی شد سالهای بعد آن شاهد کاهش ۲۰۰ مورد طلاق بودیم. وی از تمدید حکم امامت جمعه خود تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: ائمه جمعه که به مقام بازنشستگی نائل می‌شوند مانند آیت‌الله سیدیحیی جعفری هیچ چیز از قرب و منزلتشان کم نمی‌شود. امام جمعه رفسنجان با گلایه از نبود مسئولی در اداره تعزیرات رفسنجان به مدت چهار الی پنج ماه و انباشته‌شدن پرونده‌ها در این اداره و عدم رسیدگی به آنها، تأکید کرد: این ظلم به حق مردم رفسنجان با جمعیت حدود ۳۲۰ هزار نفر است و می‌طلبد اداره تعزیرات رفسنجان یک مسئول داشته باشد.

استاندار کرمان گفت:در پرداخت تسهیلات برای بهسازی مسکن روستا‌های استان به ویژه در جنوب محدودیتی وجود ندارد. محمد جواد فدایی از تخصیص اعتبارجدید برای احیاء بافت‌های فرسوده و مقاوم سازی منازل روستایی خبر داد و افزود: طی یازده سال گذشته بخشی از منازل مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است که نزدیک به ۶۰ درصد از این واحد‌ها را شامل می شود. وی گفت: طی این مدت سه هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که خوشبختانه استقبال مردم خوب بود و برای ۴۰ درصد باقی مانده نیز امسال اعتبار اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه طرح ویژه محرومیت زدایی و حذف کپر‌ها در اولویت کاری است افزود: مردم در قبال هر واحد مسکونی و مقاوم سازی در روستا‌ها ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون محدودیت دریافت خواهند کرد. استاندار کرمان از مردم خواست برای برخورداری از مزایای این طرح به ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سراسر استان مراجعه و ضمن ساخت واحد‌های مقاوم از نظارت مستقیم کارشناسان نیز برخوردار شوند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی