روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مجتمع مس خاتون آباد - می متالزبا افتتاح کارخانه اسیدسولفوریک شهربابک،گاز‌های سمی پیش از آنکه وارد محیط شوند به اسید تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرحدی مجری پروژه اسید مجتمع مس شهربابک بیان داشت : در این کارخانه کلیه گازهای خروجی جذب کارخانه می شود و so2   به اسید سولفوریک تبدیل می شود که گاز خروجی کارخانه فاقد هرگونه غبار است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در این کارخانه سالانه 600 هزار تن اسید
سولفوریک تولید می شود که ماده اولیه بسیاری از کارخانجات است.

سعد محمدی افزود: امیدواریم در سرمایه گذاری ها بعد بتوانیم اسید سولفوریک را به اسید فسفریک و اسید فسفریک را به کودها فسفاته مورد نیاز کشور تبدیل کنیم.

وی افزود: صنایع ملی مس ایران برای احداث این کارخانه 96 میلیون یورو و 73 میلیارد تومان هزینه کرده است .

در پی آلایندگی چند ساله این کارخانه و نارضایتی دامداران، شرکت ملی صنایع مس ایران با ایجاد کارخانه تولید اسید سولفوریک تلاش می‌کند محیط زیست دشت خاتون آباد را احیاء کند.

زمان کسر وام کرونایی از یارانه‌ها مشخص شداقساط وام یک میلیون تومانی کرونا از یارانه نقدی این ماه (۲۰ تیر) کسر خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اقساط وام یک میلیون تومانی کرونا همزمان با واریز یارانه نقدی تیر ماه، از سر جمع یارانه نقدی خانوار‌های یارانه بگیر کسر خواهد شد.

گقتنی است، مقرر شده هر ماه مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سر جمع یارانه هر خانوار کسر شود و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز ۳۰ ماه در نظر گرفته شده است.

کودکان خیابانی خارجی به همراه خانواده‌‌هایشان «ردِ مرز» می‌شوندمدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: طبق آمار جمع‌آوری کودکان کار در سال گذشته، بیش از ۹۰ درصد آن‌ها از اتباع بیگانه هستند که نیازمند مشارکت و حمایت اداره‌ کل اتباع و امور مهاجرین استان در ساماندهی آنها بعد از جمع‌آوری دارد.

"زهرا موسی پور" در مراسم افتتاح مرکز ساماندهی کودکان خیابانی در کرمان ضمن تشکر از شهرداری و موسسه اسرا در راه‌اندازی این مرکز گفت: وجود چنین مراکزی می‌تواند روحیه انفاق و نوع ‌دوستی مردم را سامان‌دهی کند و مردم می توانند به ‌جای پول دادن به کودکان کار در خیابان‌ها به این موسسات کمک کنند تا جای امن و امکان آموزش و بهداشت را برای کودکان کار فراهم کرده است.

پاداش ۱۰ میلیون تومانی توانیر برای سوت‌زنان صنعت برق/ شناسایی ...مدیرعامل شرکت توانیر گفت: به کسانی که در شناسایی مراکز غیر قانونی ارز دیجیتال کمک کنند و گزارشی از وجود این مراکز بدهند، ۱۰میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت برق در جمع خبرنگاران، با اعلام اینکه "تا امروز 1100 مرکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال در کشور شناسایی و تعطیل شده‌اند"، گفت: به کسانی که در شناسایی این مراکز کمک کنند و گزارشی از وجود مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال بدهند، 10 میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

متولی‌زاده در خصوص وضعیت تولیدکنندگان ارز دیجیتال در کشور گفت: کسانی که در چارچوب قانون مراجعه و درخواست انشعاب قانونی کرده‌اند، با آنها بر اساس تعرفه‌های مناسبی که وزارت نیرو تعیین کرده و برای 4 ماه از سال بیشتر و برای 8 ماه از سال بسیار کمتر است، قراردادهایی منعقد شده و انشعاب برق به آنها واگذار شده است.

مدیرعامل توانیر، در بیان نحوه برخورد با قانون گریزان حوزه ارز دیجیتال، ادامه داد: در حال حاضر به‌اندازه 400 مگاوات قرارداد قانونی با تولیدکنندگان ارز دیجیتال داریم اما برای آن دسته از فعالان این صنعت که قانون‌گریز هستند و نمی‌خواهند با انشعاب قانونی اقدام به تولید ارز دیجیتال کنند، با استفاده از اختیارات قانونی، اقدام به شناسایی و تعطیلی این مراکز می‌کنیم.

157202012.jpgبا حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از مسئولین‌ استانی و شهرستانی ۲ محصول دانش بنیان در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان رونمایی شد.

یکی از این‌ محصولات نانو پودر مس است که رضا رنجبر توتویی مجری این طرح در این‌ آیین‌ اظهار کرد: تکنولوژی تولید این محصول در اختیار ۲ کشور در دنیا است و شرکت نانو فناوران ثمین‌ آرمان در مرکز رشد دانشگاه ولیعصر رفسنجان موفق به تولید این پودر با ۱۰ درصد قیمت تمام شده تولیدکنندگان در جهان شده‌است.

وی افزود: مس یکی از مهمترین فلزات‌ در صنعت است و استان کرمان مهد معادن به ویژه مس است و نانوپودر مس دانش بنیان ترین صنعت پایین‌ دستی مس است‌ و پودر این فلز خواص آنتی‌ باکتریالی دارد که شرکت ما در بهمن سال گذشته توانست به این تکنولوژی دست یابد.

رنجبرتوتویی‌ افزود: هر یک کیلو گرم‌ پودر نانو مس‌ ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار ارزش ریالی دارد و محصولی است که با بهترین برند تولیدات‌ نانو در دنیا برابری‌ می کند در حال‌ حاضر ۴۰۰ کیلوگرم‌ از این پودر تولید کردیم که در صورت حمایت قادر به تولید ۷ تن از این ماده در ماه هستیم.

وی تصریح کرد: خلوص‌ این محصول ۹۹/۹۹ تا ۱۰۰ درصد است و کاربری های متعدد این محصول در صنایع الکترونیک و ریزپردازنده‌ ها، در متالورژی پودر و قطعه سازی، در صنایع مختلف به عنوان آنتی‌ باکتریال، صنایع دارویی، کشاورزی و ... است.

رنجبرتوتویی ادامه داد: موارد مصرف آن هم در تولید پارچه و البسه های پزشکی مانند ماسک و گان، تولید لعاب کاشی و سرامیک، تجهیزات پزشکی، مکمل‌ های غذایی ، کارخانجات جوهر رسانا و .... است ضمن اینکه می توانیم زیر ۲۰۰ دلار در بازار آن را عرضه کنیم.

محصول دیگر هم دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا بود که با توجه به نیاز کشور در زمینه تجهیزات تصفیه و ضدعفونی کننده هوا به علت شیوع بیماری های ویروسی و تنفسی مانند آنفلوآنزا و کرونا شرکت دانش بنیان پلاسما تصفیه دانشگاه ولیعصر رفسنجان اقدام‌ به طراحی و ارایه محصولی برای حل این مشکل کرده است که قادر است هوای محیط به ویژه محیط های شلوغ را ضدعفونی و هرگونه ویروس و باکتری و میکروب‌ را نابود و غیرفعال کند.

این دستگاه دارای ویژگی هایی همچون عدم ایجاد حساسیت، عدم پخش گاز اوزون و مواد مصر در محیط و دیگر ویژگی هاست‌.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی