روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نتیجه تصویری برای رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان: تاکنون یک ریال دریافتی اسناد خزانه در استان کرمان نداشته ایمرییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: نگرانی از سوی خزانه و همکاران ما در جذب اسناد خزانه سال ۹۸ وجود دارد که تاکنون هنوز یک ریال دریافتی اسناد را در استان کرمان نداشته ایم و باید حساسیت بیشتری وجود داشته باشد تا بتوانیم اسناد را جذب کنیم.

به گزارش ایسنا، جعفر رودری در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: براساس ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه، برای توسعه پایدار روستاها یکسری تکالیف در سطح ملی و استانی مشخص شده که در این راستا بررسی مطالعات و توسعه روستا به صورت منظومه ای دنبال می‌شود.

وی افزود: در این روش عملکرد اقتصادی روستا به شکل هم پیوندی و منطقه ای و عملکرد متقابل روستاها با هم تعریف می شود که منظومه بهتر می تواند سیاست گذاری توسعه را محقق کند.

رودری تصریح کرد: در استان کرمان کار از سال ۹۶ آغاز شده و تاکنون ۲۳ منظومه که ۱۳۱۲ روستای استان را پوشش می دهد در برنامه قرار گرفته و بنیاد مسکن کار پیگیری و انجام مطالعات را به عهده دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در ادامه با اشاره به وضعیت بودجه ۹۸ استان با بیان اینکه بودجه هزینه ای امسال تخصیص ۶ ماهه صورت گرفته و به زودی تخصیص ۹ ماهه اعلام خواهد شد افزود: پرداخت حقوق دستگاه ها مطابق با مصوبات شورا پیش می رود و ۴۸ درصد تخصیص ۶ ماهه داده شده است.

رودری اظهار کرد: اعتبارات هزینه ای مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۵۰ درصد مرحله اول پرداخت و ۵۰ درصد دوم اخیرا ابلاغ شده که براساس اعلام خزانه، یکسری از دستگاه ها برای دریافت مراجعه نکرده اند در حالی که ۱۰۰ درصد کل بازنشستگی واصل شده و مشکلی نداریم. وی تصریح کرد: در بحث سایر(اعتبارات هزینه ای)، خزانه گزارش داده، برخی از دستگاه ها در صدور احکام پرسنلی به ویژه در قراردادی ها رعایت نکرده اند. در حالی که شرایط همه دستگاه ها را ما شفاف و یکسان دیده ایم. اما بعضا به دلیل تصمیمات دستگاه‌ها تفاوت هایی در دستگاه داریم که به مدیریت داخلی آنها برمی گردد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: نگرانی از سوی خزانه و همکاران ما در جذب اسناد خزانه سال ۹۸ وجود دارد که تاکنون هنوز یک ریال دریافتی اسناد را در استان کرمان نداشته ایم و باید حساسیت بیشتری وجود داشته باشد تا بتوانیم اسناد را جذب کنیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه طرح توسعه پایدار منظومه روستایی خَبر توسط مشاور ارائه و تصویب شد.

نتیجه تصویری برای پسته در تابلوی بورس کالای ایران معامله می‌شودمعاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: فعالیت پسته در بورس کالای ایران با اجرای گواهی سپرده از هفته گذشته آغاز شده است و معاملات این محصول از هفته آینده آغاز می شود.

علیرضا ناصرپور در نشست خبری در محل اتاق کرمان افزود: انجام معاملات سپرده کالا و آتی می‌تواند بازار موفقی برای پسته کشور و استان کرمان ایجاد کند و وجود صندوق در حوزه محصولات کشاورزی در فصول برداشت، جلوی ریزش قیمت این محصول را می‌گیرد.

وی اظهار داشت: زعفران بین محصولات کشاورزی برای نخستین بار به بورس کالا وارد شد و این محصول به لحاظ برند جهانی ایران پس از پسته قرار دارد و در این راستا موفق شدیم روی محصولات کشاورزی دیگر ازجمله زیره و پسته اقدامات موفقی انجام دهیم.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران بیان کرد: اقداماتی طی سال‌های گذشته برای ورود پسته به تابلوی بورس انجام شده بود و در این زمینه در سال ۹۷ به علت کاهش تولید معاملات ادامه نیافت و امسال این محصول با تولید و تجربه سایر محصولات کشاورزی به بورس وارد می شود.

وی با بیان اینکه مالیات در فرایند بازرگانی کشاورزی وجود دارد گفت: گواهی سپرده کالایی و ابزارهای بورس کالا مصوب شورای عالی بورس، مهمترین ابزار برای معافیت مالیاتی پسته است.

نتیجه تصویری برای بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت ‌به موسسات درمانی و پزشکان ‌ استان کرمان از سال قبلمدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از بابت سال ۹۷ به موسسات درمانی و پزشکان در استان کرمان بدهکار هستیم.

محمد جعفری در دیدار با فدایی استاندار کرمان با بیان اینکه هفته بیمه سلامت اول آبان‌ماه برگزار می‌شود و برای این هفته برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است اظهار داشت: یک میلیون و 850 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه 60 درصد جمعیت استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند افزود: روستائیان بیمه رایگان هستند و از دفترچه بیمه سلامت برخوردارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه بالای 85 درصد درمان در روستاها توسط پزشک خانواده و بیمه سلامت انجام می‌شود گفت: نظام ارجاع در حال اجرا است و پزشک خانواده بیماران را به پزشکان متخصص ارجاع می‌دهد.

وی با بیان اینکه حدود 200 هزار نفر از شهرنشین‌ها نیز زیرپوشش بیمه سلامت هستند افزود: خانواده شهدا و جانبازان نیز زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند و بنیاد شهید حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند.

نتیجه تصویری برای مدیرکل گمرکات استان خبر داد:  پیش‌بینی رسیدن صادرات کرمان به یک میلیارد دلارمدیرکل گمرکات استان کرمان با اشاره به اینکه امسال آمار صادرات در حال رشد است، گفت: با توجه به وضعیت پسته و اعلام بازرگانان پسته، وضعیت این محصول بهتر است، پیش بینی این است صادرات به قریب به یک میلیارد دلار برسد. ضمن اینکه صادرات پسته در نیمه دوم سال بیشتر است. به گزارش ایسنا محمدرضا قادر افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۶۳ میلیون دلار کالا از گمرکات استان کرمان صادر شده و ممکن است از گمرکات دیگر استان ها نیز کالاهای استان صادر شده باشد که فعلا این آمار را نداریم. وی افزود: صادرات ۶ ماهه از نظر وزنی نسبت به ۶ ماه نخست سال ۹۷ تغییری نداشته اما از نظر ارزشی ۱۳ درصد افزایش را شاهد هستیم. قادر تصریح کرد: در سال های ۹۳ تا ۹۶ میزان صادرات از گمرکات استان کرمان همیشه از یک میلیارد دلار عبور می کرد اما در سال ۹۷ به دلیل اتفاقی که برای محصول پسته استان افتاد و تولید کمی داشتیم، آمار صادرات حدود ۵۳ درصد کاهش داشت؛ زیرا ۹۰ درصد صادرات استان پسته است. مدیرکل گمرکات استان کرمان بیان کرد: امسال تقریبا آمار صادرات در حال رشد است و با توجه به وضعیت پسته و اعلام بازرگانان پسته، وضعیت این محصول بهتر است، پیش بینی این است صادرات به قریب به یک میلیارد دلار برسد. ضمن اینکه صادرات پسته در نیمه دوم سال بیشتر است. وی افزود: پسته و مغز پسته، مصنوعات مسی، فرومولیبدن، خرما، سیمان، لبنیات، کاشی سرامیک و پلی اتیلن اقلام عمده صادراتی استان کرمان است.

نتیجه تصویری برای از محل درآمدهای مالیاتی  راه اندازي اولین دستگاه آندوسونوگرافی در بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) رفسنجاناولین دستگاه آندوسونو گرافی در بیمارستان دولتی حضرت علی ابن ابیطالب(ع ) رفسنجان راه اندازي شد. به گزارش روابط عمومی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان، اولین دستگاه آندو سونوگرافی در بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) رفسنجان كه از محل درآمدهای مالیاتی به استناد ماده 172 قانون مالیات های مستقیم خريداري شده است،، روز 14 مهر ماه با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان كرمان، رئيس امور مالیاتی شهرستان رفسنجان و جمعي از مسئولين بيمارستان راه اندازي شد . دکتر وحید میرزایی فوق تخصص گوارش و کبد در اين مراسم با اشاره به قابلیت های بالای این دستگاه گفت: با این دستگاه تشخیص سنگهای صفراوی زیر 5 میلیمتر که قابل تشخیص در سونوگرافی معمولی بخصوص در قسمت تحتانی مجرای صفراوی دیده نمی شود وحتی در MRCP(نوعی ام .آر .آی) هم گاهی قابل رویت نیست کمک شایانی می کند. وی افزود: این دستگاه در زمینه سرطان ها می تواند میزان درگیری لایه های عضو را معین کند همچنین از قابلیتهای دیگر آن می توان به دقت بالا در بررسی بیماریهای پانکراس اشاره کرد.

این پزشک فوق تخصص اضافه کرد: به وسیله این دستگاه می توان از نقاط مختلف داخلی بدن با سوزن مخصوص تکه برداری کرد که در تشخیص بیماریها پيشرفت شایانی در علم پزشکی پدید آورده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی