روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران روز سه شنبه از کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه بازدید کردند. در این بازدید رضا رحمانی از نزدیک در جریان آخرین وضعیت احداث کارخانه اسید مس سرچشمه قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: کسی که در آنسوی مرزهای کشورمان خریدار کالای صادراتی ما است، «نیما» نمی‌شناسد، «نیما» دفتر دستکی است که آقایان راه انداخته‌اند و چند صراف را دور هم جمع کرده‌اند و اسمش را گذاشته‌اند «نیما». در حالیکه طرف خارجی و خریدار کالای صادراتی ما می‌گوید، شما بانک معتبر معرفی کنید تا پول صادراتتان را به آن بانک واریز کنم عسکراولادی افزود: ارز 4200 تومانی در شرایط امروز یک حماقت است و نهایتاً دولت ناچار است تا ارز 4200 تومانی را حذف کند و ارز دولتی محکوم به حذف است. شما نگاه کنید الان چند نرخ در بازار ارز وجود دارد؟ وی گفت: اگر این سیستم اصلاح نشود، شرایط بهار خیلی سخت خواهد بود و بهار سختی در پیش‌ِرو خواهیم داشت.

استاندار کرمان با بیان اینکه دستگاه‌ها نمی‌توانند در دقیقه آخر بودجه‌های ملی و استانی را جذب کنند و تا آخر سال هم زمانی نمانده است، گفت: کوتاهی دستگاه‌ها استان در جذب اعتبارات ملی و استانی قابل قبول نیست. محمدجواد فدایی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان اظهار داشت: حدود 15.5 درصد از جذب بودجه تملک دارایی در بند ب عقب هستیم.

استاندار کرمان با انتقاد از کوتاهی دستگاه‌ها در برگزاری مناقصات بیان کرد: این مناقصات باید خیلی زودتر برگزار می‌شد تا امروز شاهد بهره‌گیری و انتفاع مردم از آنها بودیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان گفت: عمده تولید برق استان در سال 57 حدود 60 مگاوات در نیروگاه زرند بود که هم اکنون در چهل سالگی انقلاب ظرفیت اسمی نیروگاه های کرمان با افزایش 60 برابری به سه هزار و 600 مگاوات رسیده است.

علی اصغر نصرالهی افزود: تولید برق توسط نیروگاه های سیکل ترکیبی باغین به میزان2 هزار مگاوات و سه نیروگاه تازه تاسیس 500 مگاواتی سمنگان، گهران، شوباد، نیروگاه 60 مگاواتی زرند، 32.2 مگاوات توسط نیروگاه های خورشیدی و 14 مگاوات توسط نیروگاه های تولید پراکنده تامین می شود.

وی با اشاره به رشد شاخص های برق استان کرمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: طول خطوط شبکه انتقال و فوق توزیع در سال57 به میزان یک هزار و 189 کیلومتر مدار بود که در سال 97 به میزان هشت هزار و 475 کیلومتر مدار رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان اظهار داشت: تعداد پست های انتقال و فوق توزیع از هشت پست قبل از پیروزی انقلاب به تعداد 118 پست افزایش پیدا کرده و ظرفیت پست های انتقال و فوق توزیع از 337 مگاولت آمپر نیز به 11 هزار 957 مگاولت آمپر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه صنعت برق به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی کشور از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بوده است تصریح کرد: تعداد مشترکین برق در سال 57 از 108 هزار مشترک به یک میلیون و 172 هزار مشترک افزایش پیدا کرده و تعداد روستاهای برقدار شده از 173 روستا به پنج هزار و 141 روستا رسیده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه بحث امهال وام‌های کشاورزی هنوز در دولت مانده و در جلسات متعدد شورای اداری استان این مسئله را اعلام کردیم، گفت: گزارشات متعددی از شمال و جنوب استان داریم که کشاورزان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

حسین امیری در جلسه مشترک شورای اداری و فرهنگ عمومی استان کرمان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد برگزار شد، با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: مردم ما نشان دادند که نظام اسلامی خط قرمز آنها است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه پیوند مردم با انقلاب و ولایت بزرگ‌ترین دستاورد نظام اسلامی است که دشمن را زبون کرده است افزود: دشمن تنها می‌تواند مشکلات مقطعی برای ما ایجاد کند. وی با اشاره به اینکه هر چند سوءمدیریت‌هایی در کشور وجود دارد اما نظام اسلامی با اقتدار آرمان‌ها و جهت‌گیری اهداف خود را جلو می‌برد عنوان کرد: نظام اسلامی درصدد ایجاد رفاه عمومی برای مردم است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی