روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

در سال جاری بنیاد برکت بیش از 50 هزار طرح اشتغالزایی خرد و کوچک با اشتغال 150 هزار نفردر کشور ایجاد کرده است.

اشتغالزایی ۱۲ هزار نفری با اجرای طرح های بنیاد برکت - باشگاه خبرنگاران

مدیرعامل بنیاد برکت در سفر به استان کرمان گفت: این تعداد طرح تا پایان سال به 60 هزار طرح خواهد رسید و مجموعاً در سال 99 توسط این بنیاد 180 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

سید امیرحسین مدنی افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش اشتغالهای خرد صورت گرفته است و این میزان تا پایان سال به بیش از 6 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین در سفر خود به استان کرمان و با حضور در شهرستان رودبار جنوب، 2 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و روستایی این استان را به بهره‌برداری رساند.

وی گفت: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی موجب ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 6 هزار نفر در مناطق کم برخوردار استان کرمان می‌شود.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 36 طرح اشتغال‌زایی دیگر نیز در مناطق محروم استان کرمان در شرف راه‌اندازی است گفت : برای بیش از 3 هزار و 100 متقاضی شغل ایجاد می شود.

در راستای احترام به حقوق عابران پیاده اجرای عملیات پیاده‌روسازی معابر به متراژ بیش از ۳۰ هزار متر مربع در حال انجام است.

اجرای عملیات پیاده‌روسازی معابر شهر رفسنجان با جدیت ادامه دارد - خبرگزاری  مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

به گزارش خبرگزاری مهر، مناسب سازی فضاهای شهری به ویژه پیاده روها یکی از مباحث اساسی است که از جهات مختلف اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی در زندگی شهروندان تأثیر عمده ونقش برجسته ای دارد. در همین راستا محمدعارف پور اسداللهی معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان گفت: عملیات پیاده رو سازی معابر سطح شهر باجدیت ادامه دارد.

وی هدف از اجرای این پروژه‌ها را ارتقا کیفیت و مناسب سازی پیاده روهای سطح شهر به منظور تسهیل در عبور و مرور عابران و زیبایی بصری عنوان کرد و افزود: عملیات پیاده‌رو سازی خیابان‌های مصطفی خمینی، ابوذر، شهیدمفتح، ستارخان، زائر و بسیج به طور همزمان به متراژ بیش از ۳۰ هزارمترمربع سنگفرش در حال انجام است.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: خودروهای ۲۰۶ با سقف شیشه‌ای و ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای مجهز به فرمان برقی و خودروی رانا با سقف شیشه‌ای با تغییراتی در ظاهر خودرو به زودی در بازار عرضه خواهند شد.

۲۰۶ و ۲۰۷ جدید با سقف شیشه‌ای در آستانه ورود به بازار - همشهری آنلاین

اکنون رانا پلاس به بازار عرضه شده است، خودروی ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای با گیربکس اتوماتیک تا اواخر سال به بازار عرضه خواهیم کرد.

اخیرا شورای رقابت مصوبه‌ای را آماده کرده که انگیزه خودروسازان برای رساندن محصول به دست بازار‌های خارجی را بیشتر می‌کند.

استاندار کرمان گفت: سرانه تخت‌های بیمارستانی در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است.

تخت های بیمارستانی در جنوب كرمان افزایش می یابد - ایرنا

علی زینی وند در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با حضور وزیر بهداشت با بیان اینکه سرانه تخت‌های بیمارستانی در استان کرمان پایین‌تر از میانگین کشوری است، بیان کرد: شاهد نامتوازنی در این حوزه در استان کرمان هستیم و امیدواریم با افتتاح طرح‌های در دست اجرا سرانه استان بهبود یابد.

وی با اشاره به اینکه سفر وزیر بهداشت به استان کرمان به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی بوده و سفر کاری نیست، افزود: طبق قول وزیر بهداشت تیم ارزیابی این وزارتخانه راهی کرمان می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کرمان گفت: ۳۵ هزار و ۹۹۰ نفر در کرمان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر واجد شرایط هستند.

مدیرکل راه: ۴۸۰۰ واحد مسکن مهر کرمان نیمه تمام مانده است - ایرنا

به گزارش خبرنگار مهر، علی حاجی زاده در چهارمین جلسه شورای مسکن استان کرمان بیان داشت: در حال حاضر در راستای ساخت ۳۲ هزار و ۸۳۴ واحد مسکونی مسکن مهر در حوزه راه و شهرسازی در قالب اجاره ۹۹ ساله (بلند مدت)، تسهیلات و تفاهمنامه سه جانبه قرارداد منعقد شده است.

وی افزود: از این واحدهای مسکونی تعداد ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد بر عهده تعاونی‌ها، ۳ هزار و ۴۹۹ واحد در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه و ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد خرده مالکی هستند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تا به حال ۲۸ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی تکمیل شده که تحویل صاحبان آنها شده ضمن اینکه ۴ هزار و ۸۲۰ واحد باقی مانده که ۸۹۰ مورد آن مربوط به تعاونی‌ها، هزار و ۸۰۰ واحد متعلق به خرده مالکان و یک هزار و ۲۵۸ مورد مربوط به تفاهم‌نامه‌های سه جانبه است.

وی گفت: تاکنون دو مدرسه در شهر کرمان و یک مدرسه در شهر سیرجان احداث کردیم ضمن اینکه کار نوسازی سه مدرسه در شهرهای زرند، کرمان و رفسنجان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در کرمان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در یک نوبت صورت گرفته و ۳۵ هزار و ۹۹۰ نفر ثبت نام کردند که پس از بررسی ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر واجد شرایط بوده‌اند.

حاجی‌زاده از معرفی ۷ هزار و ۲۹۹ نفر واجد شرایط به بانک سخن به میان آورد و افزود: از این تعداد ۵ هزار و ۳۰۹ نفر (حدود ۲۳۶ میلیارد تومان) مبلغ مورد نظر را دریافت کرده‌اند ضمن اینکه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای احداث زمینی برای ساحت ۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در اختیار ما گذاشته شده است.