روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

استاندار کرمان گفت: کار اساسی که باید صورت بگیرد، واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است که 108 مورد در حوزه ورزش استان شناسایی شده و امیدواریم هر چه سریع تر کارهای واگذاری انجام و این پروژه ها زودتر به بهره برداری برسد.

دکتر محمدجواد فدایی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان با حضور وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه ورزش و جوانان را مهم می دانیم زیرا سرمایه گذاری در این زمینه اهداف متعدد را محقق می کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فضاهای ورزشی نسبت به متوسط کشور عقب هستیم، افزود: در فضاهای ورزشی روباز 10 درصد، فضاهای سقف پوشیده 40 درصد و سرجمع 20 درصد از متوسط کشور عقب هستیم و باید وزارتخانه، استانداری و نمایندگان کمک کرده و در فرصت کوتاه و زمان بندی مناسب این عقب افتادگی را در حوزه ورزش جبران کنیم.

فدایی تصریح کرد: کار اساسی که باید صورت بگیرد، واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است که 108 مورد در حوزه ورزش استان شناسایی شده و امیدواریم هر چه سریع تر کارهای واگذاری انجام و این پروژه ها زودتر به بهره برداری برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از نظر کمّی رشد خوبی کرده است، گفت: این دانشگاه تلاش کرده تا کیفیت خود را افزایش یابد هر چند افزایش تعداد دانشکده ها و رشته ها در کشور خیلی افتخار زیادی  نیست.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر سید حسن هاشمی در نشست شورای اداری و معتمدین شهرستان رفسنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در طول طرح تحول سلامت در شهرستان رفسنجان،گفت: این اقدامات با همکاری مسئولان این شهرستان انجام شده و همه پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، بهورزان و مسئولان شهر در این اقدامات شریک هستند.

وزیر بهداشت کارنامه مسئولان و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدامات کافی نیست و هر قدر برای مردم کار کنیم، کم است به ویژه در رفسنجان که تصور مردم ایران در مورد رفسنجان متفاوت از چیزی است که مشاهده می کنیم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اقدامات مناسب حوزه آموزش علوم پزشکی در رفسنجان، یادآور شد: البته اقدامات نامناسبی هم در حوزه آموزش در استان کرمان انجام شده چون افتخار نیست که بگوییم در استان کرمان، تعداد دانشگاه های علوم پزشکی زیادی وجود دارد؛ شاید برخی افراد از دست ما ناراحت شوند اما اینکه بخواهیم در هر شهر یک دانشکده ایجاد کنیم به صلاح نیست و باید مراقبت کنیم که تعداد آنها بیشتر نشود و کیفیت ارتقا پیدا کند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم شیخ محمد هاشمیان و آیت الله هاشمی رفسنجانی به ذکر خاطره ای از دیدار با مرحوم هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: تمام امید و آرزوی ایشان این بود که مشکلات کشور برطرف شود و انقلاب اسلامی بتواند به وعده هایی که داده، جامه عمل بپوشاند.

وزیر بهداشت با اشاره به توجه ویژه دکتر روحانی به حوزه سلامت، یادآور شد: خوشبختانه طی چند سال گذشته اتفاقات بزرگی در حوزه سلامت کشور رخ داد که هدف آن کاهش فشار به مردم، کاهش پرداختی از جیب برای هزینه های بهداشتی و درمانی و افزایش دسترسی به خدمات بود و اینکه افراد فاقد بیمه نیز تحت پوشش قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه امکانات بهداشتی و درمانی با توجه به زلزله خیز بودن این استان به ویژه در جنوب استان، کافی نیست، افزود: در طول 5 سال گذشته حدود 7 بیمارستان در این منطقه از استان کرمان به بهره برداری رسیده است و خدمات خوبی ارائه شده اما هنوز در برخی شهرستانهای استان با کمبود تخت های بیمارستانی و مشکلات بهداشتی و درمانی روبرو هستیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: متاسفانه فاصله زیادی بین مطالبات و توانمندی دولت ها وجود دارد که ممکن است بسیاری از این مطالبات به حق و منطقی باشد اما توانمندی دولت اندک است و این رویه مانند پدری است که سه شیفت کار می کند اما افراد خانواده از شرایط رضایت ندارند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: آنچه من از حرفهای مردم می فهمم این است که اولویت مردم هیچ کدام از بحث های سیاسی و جناحی که در فضای مکتوب و مجازی مطرح می شود، نیست؛ اولویت مردم، زندگی، معیشت و اعتقادات آنها است و این خواسته مردم از مسئولان، خواسته زیادی نیست.

استاندار کرمان:

رفسنجان از لحاظ تعداد تخت بیمارستانی، پایین تر از متوسط کشور و حتی استان است

استاندار کرمان گفت: از نظر تعداد تخت، زیر متوسط کشور هستیم و جای تعجب است شهرستان رفسنجان در این شاخص حتی زیر متوسط استان است.

محمد جواد فدایی در جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مسئولان شهرستان رفسنجان در محل دانشکده پزشکی رفسنجان افزود: در بخش بهداشت و درمان علی‌رغم همه تلاشی که شده از هشت شاخصی که در این حوزه داریم کرمان در شش شاخص پایین تر از متوسط کشور است.

وی اظهار داشت: امروز پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری حدود ۴۰ میلیاردتومان افتتاح و در مورد پروژه‌های دیگر تصمیم‌گیری شد.

استاندار کرمان تصریح کرد: علیرغم اینکه کارهای زیادی در استان انجام شده اما به دلیل پهناوری استان که ۱۱درصد خاک کشور و ۴ درصد جمعیت کشور در استان ماست و استان پراکنده‌ای هستیم موجب می‌شود خدمات را با هزینه‌های بیشتر از حد متعارف کشور و به زحمت به مردم عرضه کنیم.

استاندار کرمان افزود: از نظر تعداد تخت زیر متوسط کشور هستیم و جای تعجب است شهرستان رفسنجان در این شاخص حتی زیر متوسط استان است ما تصور نمی‌کردیم رفسنجان با وضع مطلوب فاصله داشته باشد.

فدایی تصریح کرد: درخواست داریم تلفیقی از منابع دولتی و تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذار بخش خصوصی و خیران طوری تنظیم کنیم تا پایان دولت این شاخص را در همه نقاط استان بهبود دهیم. البته خیران کارهای خوبی در استان و شهرستان رفسنجان انجام می‌دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: یکی از نگرانی‌های بزرگ ما تصادفات در استان کرمان است متأسفانه از لحاظ تعداد تلفات فوتی تصادفات رانندگی استان رتبه اول کشور است که سرعت زیاد و خواب‌آلودگی دو عامل آن اعلام شده دوربین‌های خوبی در جاده‌ها نصب شده اما خواب آلودگی بحثی است که اگر کارهای پژوهشی و تحقیقاتی برای آن انجام دهند تا با این معضل مقابله کنیم تصادفاتی که در اثر خواب‌آلودگی رخ می‌دهد کم شود

جاده «رفسنجان-انار» یکی از سه جاده حادثه‌خیز استان کرمان

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جاده «رفسنجان-انار» یکی از سه جاده حادثه‌خیز استان کرمان است.

احمد انارکی‌محمدی در نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مدیران شهرستان رفسنجان در محل آمفی تئاتر دانشکده پزشکی رفسنجان اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین مشکلات و درخواست های مردم در حوزه سلامت بوده که در دولت تدبیر و امید طرح تحول نظام سلامت که یک برند شده است توانسته بخشی از انتظارات مردم را برآوده کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس در ادامه به مشکلات حوزه بهداشتی درمانی در رفسنجان اشاره و بیان کرد: بیش از ۷۰ هزار تبعه افغانستانی در رفسنجان داریم که بدون پرداخت هیچ حقوقی دولتی خدمات می‌گیرند که بخش زیادی از آن در حوزه خدمات بهداشت و درمان است.

انارکی محمدی ادامه داد: این اتباع در مجموع هزینه‌های بالایی دارند به ویژه در بحث زایمان میانگین بالایی دارند و خدماتی که به آنها ارائه می‌شود هیچ جا دیده نمی‌شود. مستقر شدن پزشک در اردوگاه یکی از کارهای خوب بوده که با این امر خدمات خوبی به این تعداد اتباع داده می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس جاده ترانزیتی رفسنجان و تردد روزانه ۲۵ هزار خودرو در آن را یادآور شد و گفت: جاده رفسنجان - انار یکی از سه جاده حادثه‌خیز استان کرمان است و هر روز واژگونی و تصادف یا مشکلاتی را داریم که بار مشکلات این حوادث روی دوش بیمارستان و درمانگاه‌هاست که اگر بیمارستان انار راه‌اندازی شود باری از این مشکلات برداشته می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: در بحث آمبولانس شبکه بهداشت و درمان رفسنجان و انار کمبود داریم و ضرورت دارد چند دستگاه آمبولانس اختصاص داده شود تا ناوگان ما تکمیل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

اضافه شدن 43 هزار متر مربع فضای فیزیکی به حوزه بهداشت  و درمان در رفسنجان و انار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بیش از 2800 تخت ویژه در کشور در دولت تدبیر و امید توسعه یافت و از 14 تخت به 28 تخت در رفسنجان و انار رسیدیم.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی در نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مدیران شهرستان رفسنجان در محل آمفی تئاتر دانشکده پزشکی رفسنجان سال 97 را نقطه عطفی در تاریخ توسعه دانشگاه برشمرد و گفت: در هفته سلامت 2 هزار متر مربع ساخت و ساز در دانشگاه افتتاح شد و 2 هزار مترمربع هم در 22 بهمن افتتاح می شود و 12 هزار مترمربع ساخت و ساز هم امروز داشتیم که در مجموع 16 هزا متر مربع در تاریخ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بی سابقه است.

وی بیان کرد: 43 هزار مترمربع فضای فیزیکی در حوزه بهداشت و درمان در طول چند سال اخیر در طول مدیریت بنده در رفسنجان و انار بهره برداری شده است.

اسماعیلی ندیمی عنوان کرد: میانگین پرداخت از جیب مردم در کشور 37 درصد در بخش دولتی بود که به 7.2 رسیده و در بیمه روستایی به 5 درصد و سایر بیمه ها ده درصد رسیده است.

وی با اشاره به افتتاح اورژانس جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان، گفت: با افتتاح این مرکز عملاً یک بیمارستان 54  تختخوابی را از سال 95 تا 97 ایجاد کردیم و کلینیک ویژه تخصصی رفسنجان شکیل و در شان مردم ساخته شده است.

وی به توسعه زیربناهای بهداشتی در شهرستان انار اشاره کرد و افزود: کل ساخت و ساز ها در شهرستان انار در سال 92 به 5 هزار مترمربع نمی رسید اما در حال حاضر نزدیک به 17 هزار متر مربع بنا و ساختمان داریم و امیدواریم بیمارستان این شهرستان به بهره برداری برسد.

معاون بازرگانی سازمان صمت گفت: فرش دستباف و پر آوازه کرمان با طرح و نقش‌های زیبا به ۶۶ کشور جهان صادر می‌شود. خواجویی گفت: از 500 میلیون دلار میزان صادرات فرش کشور 10 درصد مربوط به استان کرمان به میزان 50 میلیون دلار است.

وی افزود: فرش کرمان به کشورهای امریکا، کانادا، انگلستان و کشورهای عربی صادر می شود.

شهردار کرمان اظهار داشت: هر چند 70 درصد از جمعیت ما شهری هستند، اما مرکز استان کرمان با روستاهایی که در اطراف دارد، عملا جمعیتی از شهر کرمان بهره‌مند می‌شود بیش از 80 درصد است. مهران عالم‌زاده در دیدار استاندار با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان افزود: ظرفیت خدمات دهی شهر کرمان که حدود 600 هزار نفر جمعیت دارد با احتساب افاغنه و روستاهای اطراف آن، بیش از 800 هزار نفر است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی در دیدار مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با استاندار کرمان اظهار داشت: صندوق بازنشستگی یک مجموعه بزرگ اقتصادی در حوزه اقتصاد کشور است، 52 هزار نفر بازنشسته در استان وجود دارد که حدوداً با خانواده‌های آنها حدود 200 هزار نفر را شامل می‌شوند که از خدمات صندوق بهره‌مند می‌شوند. وی خواستار اعطای وام به بازنشسته‌ها شد و بیان داشت: در صورت موافقت صندوق بازنشستگی حدود یک‌هزار نفر را برای دریافت وام معرفی می‌کنیم تا بتوانند از تسهیلات آن استفاده کنند، همچنین بسیاری از بازنشستگان به امکانات ورزشی نیاز دارند که پیشنهاد می‌شود یا مجموعه‌ای برای آنها راه‌اندازی شود و یا با مجموعه‌های ورزشی فعلی قرارداد منعقد کنند. پورابراهیمی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود، تعداد سفرهای بازنشستگان نیز افزایش یابد و به بیماران خاص نیز توجه بیشتری صورت گیرد، زیرا آنها با چنین حقوق‌های ناچیزی نمی‌توانند، نسبت به درمان بیماری خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی در حوزه اقتصادی نیز مجموعه هلدینگ‌ها و بنگاه‌ها را در اختیار دارد، افزود: یکی از شرکت‌های بزرگی که در هلدینگ صنایع شیر ایران قرار دارد، شرکت شیر پگاه کرمان است که امروز خط جدید آن افتتاح شد و طرح توسعه جدید آن برای افزایش تولید شیر تا دو برابر ظرفیت باید در دستور کار قرار بگیرد که بتواند به عنوان تولیدکننده در جنوب کشور مطرح باشد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توسعه دامداری‌ها و مشارکت صندوق بازنشستگی در این بخش عنوان کرد: روزانه 17 هزار تن شیر در سطح کشور تولید می‌شود که سهم استان کرمان 200 تن معادل 1.2 تولید کشور است، بنابراین باید در این زمینه با جدیت بیشتری ورود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های بسیار قدرتمند صندوق بازنشستگی، هلدینگ پتروشیمی است که ظرفیت زیادی را در بخش اقتصادی کشور به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: پتروشیمی فجر در کرمان مجوزهای وزارت نفت را اخذ و مکان‌یابی آن انجام شد، اما بانک مرکزی به دلیل اینکه حضور بانک پاسارگاد به عنوان سهامدار اصلی در این پروژه موافقت نکرده است، زیرا این بانک سرمایه‌گذاری‌های زیادی در کشور انجام داده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را از بانک پاسارگاد به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل کنیم تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی