روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دادستان کل کشور گفت: رها بودن فضای مجازی و بدون مدیریت صحیح بر آن به جامعه آسیب می‌زند و این در حالی‌ست که آمار کلاهبرداری‌های اینترنتی زیاد است و در سال جاری 300 درصد افزایش در این زمینه داشته‌ایم و به‌خاطر این است که فضای مجازی رها شده است.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران در کرمان اظهار داشت: متأسفانه فضای مجازی در جهان در اختیار کسانی است که با اتاق‌های فکر و اندیشه‌ای که دارند می‌توانند به سمت و سویی هدایت کنند که خودشان ترسیم می‌کنند و کشور ما نتوانسته، نمی‌تواند خود را از فضای مجازی جدا کند. وی اظهار داشت: کشور ما دارای فرهنگ غنی و ملتی بصیر است و نظام برخاسته از اداره ملت بر این کشور حاکم است و در نظام جمهوری اسلامی برخلاف نظام‌هایی که اخلاق در آنها نقشی ندارد هرچند ممکن است ادعا کنند اما شاهدیم بزرگان و رهبران آن کشورها دروغ گفتن و توسل به تقلب و روش‌های شیطانی برایشان هیچ اهمیتی ندارد.

اعتقادی به بستن فضای مجازی نداریم

وی تصریح کرد: در فضای مجازی گرفتار تهمت، دروغ، اخبار التهاب‌برانگیز و سوق دادن مردم به روش‌های غیرمتداول هستیم و اخلاق و ارزش‌های اسلامی را نابود می‌کنند و خانواده‌ها و اصالت فرهنگی را به نابودی می‌کشانند. این مقام ارشد قضایی ادامه داد: به هیچ وجه اعتقاد نداریم که رسانه‌ها، مطبوعات و فضای مجازی باید بسته شود، آنچه به آن اعتقاد داریم و آن را منطقی می‌دانیم این است که فضاهای مطبوعاتی، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید مدیریت شود البته با حفظ نقطه‌نظراتی که جریان‌ها می‌توانند داشته باشند زیرا نمی‌توانیم همه مردم را به یک سمت و سوی سیاسی هدایت کنیم و چه بسا این اختلاف سلیقه‌ها می‌توانند موجب رشد شود.

منتظری افزود: در دستگاه قضایی مواجه با پرونده‌های عجیب و غریبی هستیم که می‌بینیم ریشه این حرکت انحرافی و جرم در واقع فضای مجازی است و این مسائل تکان‌دهنده است و همه ما باید تلاش کنیم، فضای مجازی به درستی مدیریت شود و این امری مهم است و باید آنچه را که بر اساس دلایل و نه به خواسته مثل بنده و امثال بنده بلکه بر اساس معیارها و منطق در نظر بگیریم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی