روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تأکید کرد: اگر بخواهیم کشور توسعه یافته باشیم اگر می خواهیم با فساد مقابله کنیم و سلامت اداری را ارتقا دهیم حتما نیازمند شفاف سازی هستیم.

به گزارش خبرنگار ما، احمد تویسرکانی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان شهرستان رفسنجان، اظهار کرد: شهر رفسنجان جایگاه ویژه ای در انقلاب ما دارد و وظیفه ای که ما امروز به عنوان کارگزاران نظام اسلامی و خدمتگذاران مردم به عهده داربم وظیفه خطیری است چرا که ما وارث زحمات و تلاشها و ایثارهای جمع کثیری از افرادی هستیم که جان خود را فدا کردند تا امروز زمام امور دست ما است. این مسئول بیان کرد: شهرستان رفسنجان از جهت ظرفیتها و جایگاه یک قطب کشاورزی و جایگاه ویژه ای در حوزه کشاورزی دارد، این شهرستان در حوزه صنعت فعالیتهای ارزشمندی را داشته و وجود معدن مس سرچشمه در این شهرستان از دیرباز همیشه نام رفسنجان را در حوزه اقتصادی مطرح کرده است.

تویسرکانی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته امکان نداشت که بتوان رصد شود که فردی در کجا چه میزان ملک و فعالیت اقتصادی دارد، عنوان کرد: امروز همانطور که در تهران خدمات ثبت صورت می گیرد در دورترین نقاط کشور نیز همین خدمات انجام می شود و یک سیستم یکپارچه و به لحظه در مرکز کارها را رصد می کند. معاون قوه قضائیه همچنین در خصوص مشکلات حوزه اداره ثبت شهرستان اظهار داشت: در رابطه با توسعه تشکیلات شهرستان و مشکلاتی که در حوزه اسناد زراعی وجود دارد با دولت پیگیری کردیم و با وزیر جهاد کشاورزی و معاون اول رئیس جمهوری صحبت کرده ایم. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک توضیح داد: در رابطه با اراضی کشاورزی که کمتر از حد نصاب است تقریباً به تفاهم رسیده ایم. قانون قبلاً به انگیزه یکپارچه سازی اراضی کشاورززی که استدلال درستی است تصویب شده بود چون در اراضی خرد کشاورزی سنتی مقرون به صرفه نیست اما این راه درست نبود.

تویسرکانی ادامه داد: ایده ما این بود که افرادی که قبل از تصویب قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی در سال 85 تصرفات مفروز داشتند اینها را مستثنی کنیم و اجاره دهیم کار به پیش برود و مدافع برای سنددار کردن اراضی کشاورزی هستیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی